США в ОБСЄ просять Росію відмовитися від звинувачень журналіста Миколи Семени та українських політв’язнів

Дата: 18 Березня 2017
A+ A- Підписатися
Делегація США в ОБСЄ стурбована, що російська окупаційна влада у Криму затримала правозахисників-активістів. Вона закликала звільнити всіх тих, хто розкриває правду про окупацію українського півострова.
 
Про це йдеться в офіційній заяві американської делегації в ОБСЄ, повідомляє “Укрінформ”.

“Ми стурбовані тим, що цього тижня російська влада затримала правозахисників, у тому числі Ольгу Скрипник і Володимира Чекригіна, які представляють Кримську правозахисну групу, а також представника секретаріату Омбудсмана, коли вони проводили моніторинг контрольно-пропускного пункту на адміністративній межі з Кримом“, – наголосили в американській місії. 

Правозахисницю Ольгу Скрипник тричі допитували співробітники ФСБ протягом семи годин

У зверненні зазначається, що активістів затримали у буферній зоні між українським і російським контрольно-пропускними пунктами, і вони не намагалися проникнути на територію окупованого півострова.

“Таке переслідування неприйнятне. Попри те, що вони були швидко звільнені, їх затримання є ще однією ознакою необґрунтованих зусиль Росії щодо тиску на тих, хто наважується розкрити правду про окупацію Росією Криму”, – зауважила американська сторона.

Ще одним прикладом політично вмотивованого переслідування у заяві названо “запланований суд над журналістом Миколою Семеною“. У цьому зв’язку США закликали російську владу “відмовитися від сфабрикованих звинувачень проти пана Семени та звільнити його, а також усіх інших українців, що утримуються в Росії з політичних причин”. 

Російська окупаційна влада також чинить тиск на тих, хто надає юридичні послуги фізичним особам, які переслідуються владою. Обмеження на проведення мирних зібрань, свободу слова й ЗМІ означають, що жителі українського Криму не можуть користатися своїми основними правами й свободами, підкреслюється у заяві.

Нагадаємо, 16 березня Канада розкритикувала Росію через заборону Меджлісу кримськотатарського народу. У МЗС Канади дипломати закликали скасувати це “незаконне й неморальне” рішення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter