Стан здоров’я Еміра-Усеїна Куку погіршується – правозахисниця

Стан здоров’я кримського політв’язня Еміра-Усеїна Куку, який голодує у СІЗО в Ростові-на-Дону, погіршується, але лікарі не надають йому допомоги.

Про це на прес-конференції в Українському кризовому медіацентрі заявила координаторка громадської організації "Крим SOS" Таміла Ташева.

За її словами, лікарі відмовляються колоти чоловіку глюкозу.

"Стан здоров’я дійсно погіршується. Йому дуже необхідні ін’єкції глюкози. Але лікар говорить, що, якщо він буде це робити, це порушуватиме голодування. Дуже важливо донести до Емір-Усеїна та до цих так званих лікарів, – не тільки у СІЗО, але й у міжрегіональній лікарні для ув’язнених, – що ми слідкуємо. Дуже важливо, щоб такі поважні організації, як Amnesty International, звернули на це увагу, тому що вони фактично намагаються його вбивати", – розповіла Ташева.

У свою чергу заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу та колишній політв’язень Ахтем Чийгоз наголосив, що потрібно продовжувати акції на підтримку політв’язнів, які оголосили голодування в Росії, деякі з них голодують вже більше 100 днів.

"Ми констатуємо їхній важкий стан. Ми всі розуміємо, що цей відлік може закінчуватися у будь-який момент і цим закінчиться життя людини. Ці хлопці зараз залежні від усіх нас. Від журналістів, від людей, від того, як ми проводимо ці акції. Ми називаємо прізвища не тому, що окремого когось символізуємо. Ми акцентуємо увагу на проблемі, на окремій ситуації. Ось це дуже важливо", – зауважив він.

Емір-Усеїн Куку – правозахисник та активіст з Криму. Був заарештований за підозрою в участі в діяльності "Хізб ут-Тахрір" 11 лютого 2016 року під час масових обшуків і затримань у Криму. У липні 2016 року він був поміщений у спецблок СІЗО як "небезпечний підслідний". Ще пізніше Куку був також звинувачений у підготовці до "насильницького захоплення влади". У грудні 2017 року його було етаповано з Криму до Ростова-на-Дону.

Політв’язень оголосив голодування 26 червня.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: голодування Емір-Усеїн Куку політв'язень
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини