Студента КПІ хочуть відрахувати за допис в університетському чаті

Дата: 27 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Студенту шостого курсу та голові студради КПІ Івану Ніколаєнку висунули догану за “пропагування наркотиків” у університетському Telegram-чаті.

Про це повідомляє “Громадське”.

На ім’я ректора КПІ прийшов лист з Солом’янського управління поліції, у якому повідомлялося, що Іван нібито пропагує вживання наркотиків серед студентів. Такий висновок поліція зробила з його цитати в одному з університетських Telegram-чатів: “Декриміналізація легких наркотиків, а надто в наукових цілях, потрібна”.

У Солом’янському управлінні поліції повідомили, що після затримання шістьох студентів КПІ за зберігання та збут наркотиків моніторять соцмережі й інформацію студентів у вільному доступі. А лист лише інформує керівництво навчального закладу, що студенти пишуть у соцмережі про наркотики, пише “Громадське”.

У відповідь на лист проректор університету написав службову записку, що в мережі містяться матеріали образливого характеру на адресу викладачів та співробітників факультету. До записки були прикріплені роздруківки – мем та пост із Telegram-каналу студентів.

Того ж дня скликали комісію з правопорушень. Івану Ніколенку висунули догану. Таким чином адміністрація навчального закладу чинить тиск на органи студентського самоврядування, переконаний Іван Ніколенко.

Натомість відділ медіа-комунікацій КПІ надіслав розгорнуту відповідь на запит “Громадського”. “Річ не в критиці адміністрації вишу, а в його небажанні погодитися з висновками тимчасової університетської комісії з розгляду питань щодо правомочності Конференцій студентів та легітимності органів студентського самоврядування в університеті”, – йдеться у листі.

За словами юриста Михайла Ілляшева, карати за повідомлення в соцмережах можуть тільки тоді, коли автор закликає до державного перевороту або насильства. Але, перш за все, треба довести, що обліковий запис належить саме цій людині. Якщо студент, навчаючись у вузі, допускає якісь твердження, які когось ображають, захистом від таких дій є звернення до суду на цього студента, а не виключення його з навчального закладу, каже він.

Раніше керівництво Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відсторонило від виконання обов’язків заступника декана по роботі з іноземними студентами Тетяну Тімохіну на час розслідування ситуації із зниклою студенткою вишу Мукаддас Насірлаєвою. Дівчина наклала на себе руки, стрибнувши у воду з моста Патона в Києві. Напередодні самогубства у студентки стався конфлікт із заступником декана в університеті. У Насірлаєвої закінчилася трьохмісячна віза, й деканат відмовляв їй у сприянні в отриманні дозволу на проживання.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter