У Криму не дозволили Чубарову свідчити у суді над Чийгозом

Дата: 24 Травня 2017
A+ A- Підписатися

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму не задовольнив клопотання захисту про виклик у якості свідка на суді над Ахтемом Чийгозом голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, якому окупаційна влада заборонила в’їзд до Криму.

Рефат Чубаров

Про це повідомив адвокат обвинуваченого Микола Полозов на своїй сторінці у Фейсбук.

За словами Полозова, сторона захисту заявила, що участь Чубарова в подіях 26 лютого була значною, він міг повідомити суду важливі відомості, які, можливо, могли б вплинути на хід судового процесу. Тому в інтересах всебічного і повного розгляду даної справи свідка Чубарова необхідно заслухати.

Судді довго задавали велику кількість уточнюючих питань щодо Чубарова.

А прокурор в свою чергу заявила, що оскільки Чубарова не допитали під час слідства, він не є свідком, що процедура виклику свідка займає тривалий час, а також, що “держава Україна не визнає органи влади, суду і прокуратури, що знаходяться на території Республіки Крим”.

“Порадившись, не виходячи із залу, судді прийняли рішення відмовити в задоволенні клопотання. Як обґрунтування вказали, що захистом не були наведені обставини, за якими Рефата Чубарова необхідно викликати в якості свідка. Також судді вказали, що якщо він сам з’явиться до суду, то вони його, звичайно ж, заслухають”, – пише Полозов.

Нагадаємо, 15 травня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров під час прес-конференції в Києві заявив, що готовий стати свідком захисту у справі свого заступника Ахтема Чийгоза. Чубаров зачитав заяву, в якій дав згоду на виклик себе в якості свідка на засідання підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму.

Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема, з партії “Русское единство”. Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

“Справу Чийгоза” російський суд розглядає в рамках “справи 26 лютого” після того, як 20 липня суд на закритому засіданні розділив цю справу на дві: окремо – щодо заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза, й окремо щодо інших фігурантів процесу – Алі Асанова й Мустафи Дегерменджі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter