Суд окупованого Криму продовжив арешт активісту Балуху ще на 3 місяці

В окупованому Криму Роздольненський районний суд 23 травня продовжив арешт для українського активіста Володимира Балуха до 4 вересня.

Володимир Балух

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини в Криму.

За словами одного з адвокатів Балуха Володимира Дінзе, під час розгляду питання про продовження запобіжного заходу допущено грубе процесуальне порушення – суддя проявила власну ініціативу в питанні про продовження запобіжного заходу, чого по законодавству робити не мала права.

Як пояснив Дінзе, необхідність продовження запобіжного заходу повинна визначати сторона звинувачення. І на ній же лежить обов'язок доводити суду таку необхідність. Однак обвинувач під час засідання з такою пропозицією не виступив, і суд фактично взяв на себе обов’язки звинувачення.

Водночас прокурор за весь час засідання тільки двічі повторив одну фразу – про те, що підстав для зміни запобіжного заходу для Балуха немає. Більше ніяких аргументів або клопотань стороною обвинувачення представлено не було.

Адвокати також звернули увагу суду на вимоги законодавства, що стосуються "доведення" необхідності подальшого утримання активіста під вартою, які проігнорувала прокуратура.

Крім того, Дінзе зазначив, що справа має ознаки "замовної", оскільки не відпрацьовувалися ніякі версії, крім причетності до боєприпасів Володимира Балуха. Адвокат вважає це переслідуванням активіста з боку правоохоронців за проукраїнську позицію.

Сам Володимир Балух назвав засідання судилищем, запропонував судді і прокурору надіти паранджу, щоб не таким помітним було їхнє лицемірство, і заявив, що його дух зламати їм ніколи не вдасться.

Після більш ніж годинної наради, суддя Марія Бедрицька зачитала своє рішення, згідно з яким український активіст залишається під вартою ще на 3 місяці.

За рішенням суду, однією з підстав для перебування в СІЗО є той факт, що Балух є громадянином України.

Як відомо, 8 грудня 2016 року ФСБ провела обшуки в будинках Балуха і його матері в селі Серебрянка Роздольненського району Криму, після чого його затримали. Силовики заявили, що знайшли на горищі його будинку патрони і динаміт.

12 грудня Роздольненський райсуд постановив заарештувати Балуха на місяць. Суд залишив без уваги той факт, що процесуальні документи були із суттєвими порушеннями.

2 березня стало відомо, що суд продовжив арешт Балуху до 4 червня 2017 року.

Переслідування Балуха триває ще з весни 2015 року, про суд над ним ЗМІ повідомляли також на початку 2016 року.

У грудні 2013 року, з початком Майдану, Володимир вивісив на даху свого будинку український прапор, який залишався там і після окупації Криму Росією. Він відкрито заявляв, що не визнає анексію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: активіст репресії в Криму Володимир Балух
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини