Суд поновив розслідування смерті у СІЗО свавільно засудженого Рафальського

Дата: 31 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Шевченківський районний суд Києва 29 березня ухвалив рішення про скасовування закриття провадження стосовно смерті у СІЗО Олександра Рафальського, засудженого до довічного ув’язнення.

Про це Центру інформації про права людини повідомив правозахисник Андрій Діденко із Харківської правозахисної групи.

За його словами, справа повертається на нове розслідування, що дає можливість проведення експертизи.

Він розказав, що кримінальне провадження, відкрите за фактом смерті Рафальського, було майже одразу припинене, майже ніяких слідчих дій не відбувалось, допитали тільки співкамерника.

На засіданні у Шевченківському райсуді, відео якого розміщено у мережі, мати померлого, правозахисниця Тамара Рафальська зазначила, що провадження було проведено не повністю, допитані не всі свідки. Водночас, у показах допитаних свідків є суперечності. Крім того, виникають підозри з приводу реальних причин смерті засудженого.

За словами Рафальської, експертиза виявила у крові померлого ліки, велика доза яких може призвести до летальних наслідків.

За словами Діденка, із чотирьох фігурантів справи Рафальського наразі живий тільки один, решта троє померли за ґратами.

Як відомо, 20 жовтня у Лук’янівському СІЗО помер засуджений до довічного ув’язнення Олександр Рафальський, який, за твердженнями низки українських та міжнародних правозахисників, був засуджений незаконно.

Олександр Рафальський, звинувачений у вбивстві п’ятьох людей, отримав довічне ув’язнення. Рафальського били гумовими кийками, катували електричним струмом, стріляли над головою холостими патронами, вивозили до лісу копати собі могилу. Олександр так і не зізнався у вбивстві та не підписав явку. Попри це, був засуджений: проти нього свідчили інші затримані — також, за словами його матері Тамари Рафальської, під тиском міліції.

Правозахисник Харківської правозахисної групи Андрій Діденко каже, що це вже третя смерть довічно засудженого, вину якого правозахисна спільнота піддає сумніву.

“Першим був Віктор Харченко. Ще правозахисник Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко фіксував тілесні ушкодження. Медики твердять, що він помер від серцевого нападу. Другий фігурант – Степан Чернак так само помер від серцевого нападу”, – розповідає він.

За словами Діденка, наразі відкриті дві кримінальні справи за статтями 365 (перевищення службових повноважень), 272 (фабрикація кримінальних справ), 185 (крадіжка), 186 (грабіж) КК України стосовно людей, які катували Олександра Рафальського, та проти слідчого Василя Кармана, який пішов на підвищення в Генпрокуратурі. Але вже понад півтора роки у цих справах не оголошується підозра.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter