Суд скасував мораторій на російськомовний продукт у Львівській області

Львівський окружний адміністративний суд в особі судді Зіновія Гавдика скасував рішення Львівської облради №745 від 18 вересня 2018 року про запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав юрист Роман Лихачов.

"Закон однаковий для всіх, і будь-яку владу можна змусити поважати цей закон і не порушувати конституційні права будь-яких людей, зокрема національних меншин. Я зробив це також заради російських селебрітіс, які підтримують українців, – Лії Ахеджакової, Ельдара Рязанова, Юрія Шевчука, Андрія Кончаловського, Бориса Гребенщикова і багатьох інших відомих росіян. Творчість цих людей я хочу слухати і у Львові", – написав він.

Голова Львівської облради Олександр Ганущин у коментарі виданню ZIK повідомив, що наразі не ознайомлений із цим рішенням суду, але Львівська облрада подаватиме апеляцію на таку ухвалу суду першої інстанції.

Нагадаємо, в листопаді Роман Лихачов подав до Львівського окружного адміністративного суду на Львівську обласну раду через введення так званого мораторію на російськомовний культурний продукт, який чиновники ухвалили у вересні.

Скасувати рішення Львівської облради, на думку адвоката, слід було, адже воно порушувало статтю 10 Конституції України, у якій ідеться, що єдиною державною мовою в Україні є українська, а держава забезпечує всебічний її розвиток і функціонування в усіх сферах суспільного життя на всій території країни.

Історія із забороною російськомовного культурного продукту в Україні почалась у вересні, коли Львівська облрада запровадила такий мораторій на території Львівщини. Депутати тоді рекомендували органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення мораторію на "публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах" до моменту повного припинення окупації території України. Вже за місяць стало відомо, що через заборону в області більше не продаватимуть мистецький журнал "ШО", який видається в Україні з 1995 року. Згодом ініціативу львівських депутатів підхопили в Тернополі, Житомирі та на Волині.

У листопаді заборону ввели депутати туристичного міста Славське на Львівщині, проте там вони не тільки встановили мораторій на культурний продукт, але й рекомендували готелям не використовувати російську для спілкування з туристами.

ДОВІДКА: згідно з дослідженням, протягом останніх 20 років російська мова стає дедалі менш популярною в пострадянських незалежних державах, у тому числі й в Україні, де в 1994 році налічувалося майже 34% російськомовних, а у 2016-му – вже 24,4%. Згідно з переписом населення 2001 року, у Львові майже 10% населення спілкувалося російською.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: мова культура
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини