Суд у США виправдав чоловіка, який відсидів у в’язниці 17 років за злочин, якого не скоював

Дата: 17 Травня 2018
A+ A- Підписатися

У США суд виправдав Джона Банна, який відсидів у тюрмі 17 років за вбивство поліцейського, яке він ніколи не скоював.

Про історію американця розповіли у The New York Post.

У 1991 році двоє поліцейських – Роландо Нейшер і Роберт Кросон – потрапили в перестрілку підлітків у Брукліні. Один з них тоді загинув від вогнепального поранення. Справа про вбивство потрапила до рук детектива Луї Скарчеллі, який сфальсифікував докази та звинуватив у злочині двох 14-річних афроамериканських хлопців.

Суд, який розглядав справу, проігнорував усі докази непричетності підлітків: відбитки пальців на місці злочину не співпадали з відбитками затриманих, а свідки взагалі говорили про те, що в поліцейських стріляли “білі хлопці двадцяти років”.

У 2009 році засуджений Джон Банн отримав умовно-дострокове звільнення. Чоловік заснував організацію, яка займалась захистом прав в’язнів, та почав домагатися визнання своєї невинуватості. До того моменту репутація детектива Скарчеллі була сильно зіпсована: правоохоронець використовував “помилкові методи”, коли працював у поліції Нью-Йорка, а тому справу Банна відправили на перегляд.

Джон Банн під час оголошення вироку в суді

У 2018 році чоловіка визнали невинуватим у справі про вбивство. Суддя, яка оголошувала йому вирок, сказала: “Вам було всього 14, коли це сталося. Цього не повинно було трапитися”.

Тоді чоловік не витримав, підійшов до неї та почав плакати.

Разом з ним у залі були його мати та сестра, якій на момент ув’язнення брата було всього 3 роки.

Справа Банна стала показовою. Тепер у черзі на перегляд стоять ще 70 кримінальних справ, які розслідував детектив Скарчеллі.

Нагадаємо, що в Україні за сфальсифікованими справами так само сидять невинні люди. Один з них – Володимир Панасенко, якого у вересні 2008 року Апеляційний суд Львівської області засудив до довічного позбавлення волі.

Покарання чоловіку призначили за сукупністю злочинів, серед яких були замах на вбивство, вчинене на замовлення, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, способом, небезпечним для життя багатьох осіб, та організація вбивства неповнолітньої дівчини.

Адвокати Панасенка та низка правозахисників вважають, що справа проти нього сфальшована. 

Проблема справи Панасенка полягає у тому, що в українському законодавстві відсутній механізм дострокового звільнення довічно засуджених. Водночас, відбувши 20 років покарання, ув’язнені можуть звернутися до президента з проханням про помилування. У такому разі довічне ув’язнення можуть замінити на 25 років позбавлення волі.

У парламенті вже понад два роки лежить законопроект №2033а, який запроваджує механізм перегляду справ невинно засуджених і забезпечує їхнє право на правосудний вирок. Правозахисники неодноразово закликали владу ухвалити законопроект у другому читанні та забезпечити невинно засуджених правом на справедливий суд.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter