Суд відмовився припинити кримінальне переслідування кримчанки за репости в соцмережах

Суддя підконтрольного Росії Ялтинського міського суду Сергій Смирнов 4 грудня відмовив у задоволенні скарги сторони захисту на законність порушення кримінальної справи щодо мешканки Ялти Еліни Мамедової, обвинуваченої в розпалюванні ненависті й ворожнечі.

Про це повідомляє "Крим.Реалії".

Адвокат Мамедової Олексій Ладін заявив, що, ухвалюючи рішення про порушення кримінальної справи, не можна було брати до уваги тільки текст, оскільки треба було враховувати суспільну небезпеку і мотив, якого фактично не було.

За словами Ладіна, ця позиція відображена в постанові Пленуму Верховного суду Росії №11 від 28.06.2011. Прокурор заперечував проти задоволення скарги. Примітно, що Мамедова, яку звинувачують у розпалюванні ненависті до громадян Росії, ще в березні 2014 року публікувала пост із закликами до представників різних національностей не ворогувати і жити в злагоді. Роздруківка цієї публікації також була долучена до матеріалів скарги як доказ відсутності мотиву в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Однак цей аргумент у числі інших був залишений судом без уваги.

Раніше повідомлялося, що 28 листопада у квартирі жительки Ялти Еліни Мамедової, обвинуваченої російською владою Криму в розпалюванні ненависті й ворожнечі за репости декількох записів у соцмережі "ВКонтакте", провели обшук, вилучивши зубну щітку.

13 червня 2018 року Еліну Мамедову затримали співробітники ФСБ Росії після обшуку в її будинку в Чехово (Велика Ялта). Її відпустили з кримського відділення Слідчого комітету Росії після допиту. Проти Мамедової порушили кримінальну справу за ч. 1 ст. 282 Кримінального кодексу Росії за кілька репостів у соціальній мережі "ВКонтакте", датованих 2014 і 2015 роками.

15 листопада депутати Держдуми Росії ухвалили в першому читанні законопроект, що передбачає скасування кримінальної відповідальності за репости.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: суд Крим репресії в Криму
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини