Суд визнав порушниками рівненських активістів, які провели мовчазний пікет за імпічмент Зеленському

Рівненький міський суд визнав винними у вчиненні адміністративного правопорушення 16-річну активістку Дар'ю Коцюрубу та 20-річного Романа Філюка, які 25 травня в центрі Рівного вдвох провели акцію з вимогою імпічменту президента Володимира Зеленського.  

Про це йдеться в опублікованих постановах суду від 13 червня.

Зокрема, Романа і Дар'ю звинуватили в порушенні встановленого порядку організації або проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій. Їм обом винесли попередження відповідно до статті 185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Романа Філюка також зобов’язали заплатити судовий збір у сумі 384 грн.

Згідно з ухвалою, на судовому засіданні вказані особи свою провину у вчиненні цього правопорушення не визнали, вказавши, що скористалися своїм конституційним правом висловити протест.

За словами співзасновника ГО "Правова ініціатива" Михайла Лебедя, суддя Діонісьєва проігнорувала відповідні рішення Європейського суду з прав людини та Верховного Суду України про те, що "порядку організації і проведення" мирних зібрань в Україні не існує. 

"У постанові суду першої інстанції по Роману Філюку та ж суддя Рівненського міського суду все ж згадала про одне з рішень ЄСПЛ по Україні. Але ігнорує аргументацію щодо комплексного аналізу Конституції і законодавства України, яка свідчить, що вимога повідомляти владу про намір проведення мирних зібрань не є імперативною, а отже, не може бути достатньо чіткою для того, щоб вважатися "порядком організації і проведення" мирних зібрань. Посилання на цю аргументацію лишаю в коментарях до посту", – відреагував Лебедь на своїй фейсбук-сторінці

Мати Дар'ї Коцюруби Наталія також розповіла телеканалу "UA:Рівне", що справу про неналежне виховання дочки, відкриту через цей інцидент, суд поки не розглянув. Також вона пообіцяла подати апеляцію на рішення суду.

Нагадаємо, 25 травня Дар'я з Романом вийшли в центр Рівного з плакатами "Імпічмент президенту", "Сказав. Порушив. Пішов",  "Україна – поза законом", "Не кумівство, а по-братськи". 

Одна з перехожих викликала поліцію. Активістів попросили пройти у відділок поліції і дати пояснення, чому вони не повідомили про акцію відповідні органи влади. Там уже на місці проти них відкрили справу за адміністративне порушення.

Після резонансу в соцмережах на інцидент відреагував президент Зеленський. Він заперечив, що активістів затримували (хоча це не відповідало дійсності), але пообіцяв службову перевірку в поліції через цю ситуацію.

Також попросив не вживати заходів проти політичних протестувальників, якщо вони не порушують правопорядку.

Наприкінці травня міський суд уже визнавав Дар'ю винною в розклеюванні листівок проти Зеленського в період передвиборчої президентської кампанії. У поліції назвали ці листівки агітацією без вихідних даних. За словами Дар'ї, суд відбувався без її присутності, бо ні повістки, ні дзвінка про суд вона не отримала.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини