Суддя не захотіла, щоб командир "Беркуту" носив електронний браслет

Печерський райсуд Києва продовжив строк запобіжного заходу колишньому командиру другої роти спецпідрозділу "Беркут" Анатолію Логвиненку. Також він і надалі зобов'язаний повідомляти слідству про зміну місця проживання і роботи, прибувати за першим викликом і не спілкуватись зі свідками та підозрюваними.

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини із зали судового засідання.

“Суд ухвалив продовжити до 3 січня 2016 року строк дії обов’язків на підозрюваного Логвиненка. А саме - повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання, місця роботи, прибувати до слідчого, прокурора, суду за першим викликом, утримуватись від спілкування зі свідками, іншими підозрюваними в кримінальному провадженні”, - зачитала резолютивну частину ухвали суддя Юлія Фаркош, зобов’язавши державні органи зберігати закордонний паспорт Логвиненка.

Прокурор Генеральної прокуратури Олександр Янушевич просив суд, аби підозрюваний носив електронний браслет, оскільки є об’єктивні ризики його втечі.

“Є обґрунтовані ризики, що Логвиненко може впливати на свідків та підозрюваних у  кримінальному провадженні, а також не виконувати інші покладені на нього обов’язки. Такі ризики випливають з попередньої поведінки під час досудового слідства. Зокрема, підозрюваний не з’являвся за викликом до органів слідства та суду”, - розповів судді Олександр Янушевич.

За його словами, Анатолій Логвиненко обґрунтовував свою неучасть в судовому засіданні трудовою діяльністю. Однак у день засідання суду слідчі з’ясували, що він звільнений з роботи.

“Логвиненко має можливість впливати на свідків, які, як колишні його підлеглі, зараз допитуються”, - додає прокурор.

Адвокат Логвиненка наполягає, що його клієнт сумлінно виконував процесуальні обов’язки.

“Досудове слідство у цьому провадженні триває більше двох років. Усі ці роки Логвиненко виконував свої обов'язки: він з'являвся, надавав покази, приймав участь у процесуальних та слідчих діях. Відносно Логвиненка ніколи не обирався запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, і він ніколи не затримувався у цьому кримінальному провадженні”, - каже адвокат Дмитро Сачко.

Під час судового засідання адвокат Логвиненка заявив, що розслідування щодо його клієнта затягується.

Адвокат каже, що у лютому 2015 року колишній командир роти “Беркуту” Анатолій Логвиненко клопотав про одночасний допит з потерпілими за усіма епізодами кримінальних проваджень, про проведення слідчих експериментів та інших процесуальних дій.

“Однак з лютого 2015 року відбулось два або три допити за участю Логвиненка, також за його участю був проведений один слідчий експеримент прокуратурою Києва та два пізнання з двома потерпілими. Інших процесуальних та слідчих дій за участі Логвиненка не відбувається”, - каже Дмитро Сачко.

Анатолія Логвиненка обвинувачують у трьох епізодах. Перший стосується сутичок під КМДА 19 серпня 2013 року, де постраждали народні депутати. За другим епізодом Логвиненко підозрюється в тому, що разом з підлеглими бійцями "Беркуту" 23 січня 2014 року нападав на активістів Автомайдану. У третьому епізоді колишній командир Беркуту підозрюється у побитті журналістки "5 каналу".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: суд Євромайдан Беркут Генпрокуратура України
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини