Суддя у справі Корбана переслідував автомайданівців

Дата: 27 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

Суддю вже мали звільнити за порушення присяги, але він опинився у лікарні.

Про це написав адвокат Автомайдану Роман Маселко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус в часи Майдану позбавив водійських прав на 6 місяців Костянтина Велищева, який того дня взагалі не їздив до резиденції екс-президента Віктора Януковича у Межигір’я – його авто було весь день у гаражі. Того ж дня суддя позбавив прав ще одного водія, що планував поїхати до Межигір’я.

“Цікавий факт – при розгляді інших справ по ст.122-2, які не стосувались Майдану, суддя жодного разу не позбавляв водіїв прав. А тут проявив таку принциповість і до двох осіб без належних доказів застосував максимальну санкцію. Для мене це очевидно – Чаус, як і ще понад 120 інших суддів, виконав вказівку про переслідування учасників Автомайдану і виніс завідомо неправосудне рішення, що є тяжким злочином“, – пише Роман Маселко.

За заявою адвокатів Тимчасова слідча комісія вивчила рішення судді про позбавлення прав та вирішила, що він порушив присягу і має бути звільнений з посади. До такого ж висновку дійшла і Вища рада юстиції, яка 17 грудня мала ухвалити остаточне рішення щодо Миколи Чауса. Але суддя не з’явився, бо з 14 грудня перебував у лікарні на стаціонарному лікуванні. Його захисник заявив, що хвороба серйозна і питання треба розглядати аж після Нового року.

Роман Маселко дивується, що суддя так швидко видужав і веде резонансну справу. Також адвокат нагадує, що суддів “у підвішеному стані” любила у своїх інтересах використовувати колишня влада. 

Нагадаємо, суддя Чаус ухвалив продовжити засідання щодо зміни запобіжного заходу бізнесмену, соратнику екс-губернатора Дніпропетровщини Ігоря Коломойського Геннадію Корбану у закритому режимі. До цього Корбана, що перебував під домашнім арештом, примусово вивезли до Києва з Дніпропетровська для обрання запобіжного заходу та проведення судмедекспертизи у Інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова. Бізнесмена звинувачують у створенні організованого злочинного угруповання, викраденні людей та розтраті коштів з благодійного фонду. Захист Корбана ці звинувачення відкидає.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter