“Суддя” в окупованому Криму у справі активіста Балуха відмовилася брати відвід

Дата: 20 Липня 2017
A+ A- Підписатися

У “Роздольненському районному суді” відновилося судове слідство стосовно українського активіста Володимира Балуха, якого окупаційна влада звинувачує у зберіганні боєприпасів.

Як нагадує кореспондент Центру інформації про права людини в Криму, раніше перервали засідання для проведення низки експертиз, які не були зроблені на етапі “попереднього розслідування”.

За підсумками засідання з’ясувалося, що експертизи, на проведенні яких наполягали адвокати, виконані не в повному обсязі. Однак “суддя” Марія Бедрицька проігнорувала аргументи захисту. Вона відмовила у клопотанні про проведення повторних експертиз.

Окрім того, “суд” відмовив у перегляді графіка засідань через відсутність одного з адвокатів.

Сам Балух укотре зазначив, що “засідання” схоже на фарс. Він заявив відвід “судді”. Вона не задовольнила його відвід, “не знайшовши для цього достатньо підстав”.

Корреспондент зазначає, що викликані на сьогодні як свідки двоє співробітників ФСБ, на допит не прийшли. Офіційно названа причина – відрядження. “Суд” зобов’язав забезпечити їх явку 24 липня.

Як відомо, 8 грудня 2016 року ФСБ провела обшуки в будинках Балуха і його матері в селі Серебрянка Роздольненського району Криму, після чого його затримали. Силовики заявили, що знайшли на горищі його будинку патрони і динаміт.

12 грудня Роздольненський райсуд постановив заарештувати Балуха на місяць. Суд залишив без уваги той факт, що процесуальні документи були із суттєвими порушеннями.

2 березня стало відомо, що суд продовжив арешт Балуху до 4 червня 2017 року.

Переслідування Балуха триває ще з весни 2015 року, про суд над ним ЗМІ повідомляли також на початку 2016 року.

У грудні 2013 року, з початком Майдану, Володимир вивісив на даху свого будинку український прапор, який залишався там і після окупації Криму Росією. Він відкрито заявляв, що не визнає анексію.

Раніше Кримська правозахисна група оприлюднила списки “суддів” Криму, які виносили рішення про незаконне позбавлення волі громадян України. Правозахисники мають намір домогтися санкцій для осіб зі списку. Щонайменше – обмеження в’їзду, питання щодо власності, рахунків.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter