Сущенку добу після затримання не давали води та їжі – журналісти

Дата: 09 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

У першу добу після затримання в Росії українському журналісту Роману Сущенку не давали ні їжі, ні води.

Про це Сущенко розповів журналістам “Нової газети”, які є членами Громадської наглядової ради і зустрілися з ним у СІЗО “Лефортово”.

“Запитуємо Романа, чи чинився на нього фізичний тиск. Сущенко каже, що ні. Але в першу добу був психологічний тиск. І ще в цю першу добу йому не давали ні їжі, ні води. А перший раз після затримання його погодували в “Лефортово”, – пише видання.

“За всі ці дні я схуд вже кілограмів на шість”, – сказав Сущенко.

Він також повідомив, що до нього досі не приходив український консул.

Крім того, затриманий журналіст не знав, що, крім чаю, може пити воду.

“Воду з-під крану я не п’ю. Два рази на день, коли тут розносять їжу, то запитують: “Чай? Окріп?” Я беру чай. Чай солодкий. Все-таки для роботи мозку потрібна глюкоза. Тому вибираю чай”, – сказав Сущенко, додавши, що воду йому більше не дають.

“Добре, що ви прийшли. Я хоч тепер знаю, що мені і вода дозволена. Адже мені до цього ніхто не пояснив”, – переказує слова Сущенка “Нова газета”.

За словами журналістів, затриманий 30 вересня Сущенко як і раніше знаходиться в карантинній камері. У приміщенні цілковитий аскетизм. З посуду: металева тарілка, ложка, кружка. Три книги: Булгаков, Пікуль і російсько-французький словник. Кілька листів паперу і ручка.

“Ручку мені видають вранці, а ввечері забирають. Вночі приходять якісь думки, хочеться записати, але нічим “, – каже Роман. Журналісти запропонували залишити свою ручку, але керівництво СІЗО заборонило це робити.

Як повідомляли раніше, кореспондент “Укрінформу” у Франції Роман Сущенко був затриманий 30 вересня у Москві, де перебував із приватним візитом. Його звинуватили у шпигунстві, заявили, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. У ГУР спростували звинувачення ФСБ.

Після закритих слухань 1 жовтня суд ухвалив рішення про його арешт на два місяці – до 30 листопада. Усупереч міжнародним нормам та двостороннім домовленостям між Україною і Росією, Сущенку було відмовлено в основному праві побачитись з адвокатом та українським консулом.

7 жовтня слідство в РФ пред’явило українському журналістові офіційне звинувачення в шпигунстві. Сущенко провини не визнає.

Адвоката Фейгіна пропустили до підзахисного лише на 15 хвилин 4 жовтня.

Українські громадські організації вважають, що арешт журналіста інформаційного агентства “Укрінформ” Романа Сущенка в Москві треба розцінювати, як наступ на свободу слова, та закликають український уряд і міжнародну громадськість захистити українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter