Четверо кримчан можуть потрапити за ґрати за висловлення своїх думок

Дата: 07 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

Проти українців, які живуть в Криму, заведено чотири кримінальні справи через висловлювання думок і поглядів.  

Їх фігурантами є журналіст Микола Семена, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, член регіонального Меджлісу кримськотатарського народу в Феодосії Сулейман Кадиров і мешканка Сімферополя Наталія Харченко. Всі справи порушені за статтею 280 Кримінального кодексу РФ (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) і можуть призвести до позбавлення волі строком до 4-5 років.

Такі дані наведені в моніторинговому огляді свободи слова і вираження поглядів в Криму за перший квартал 2017 року, підготовленому Центром інформації про права людини.

Також зафіксовано ряд інших випадків порушення свободи слова і висловлювання думок: допити, обшуки, затримання, відмова в доступі до інформації, заборони на проведення зйомок і інші випадки тиску на журналістів і блогерів.

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ – ОГЛЯД

Крім того, за даними Центру інформації про права людини, станом на кінець березня 2017 року на території Криму залишаються заблокованими 10 інтернет-видань: “Крим.Реалії”, “Центр журналістських розслідувань”, “Blackseanews.net”, 15 хвилин, QHA, Крим-SOS, “Українська правда”, “Громадське радіо”, UAinfo, сайт телеканалу СТБ. Водночас під час перевірки з’ясовано, що розблоковані раніше недоступні сайти “Події Криму”, “Оглядач”, “Апостроф” і “Цензор.нет”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter