Терористів на Донбасі фінансував "Лукойл" - СБУ

Служба безпеки України здійснює документування грубого порушення суб’єктами господарювання, що входять до груп компаній "Лукойл" та "СЄПЕК", вимог чинного законодавства під час імпорту нафтопродуктів з подальшою їх реалізацією на території України та використання отриманих коштів для фінансування терористичних організацій "ДНР" та "ЛНР".

Про це йдеться у повідомленні прес-служби на офіційному сайті СБУ.

Під час розслідування було встановлено, що протягом 2013-2014 років посадовими особами "Лукойл" з використанням підконтрольних суб’єктів господарювання (ВАТ "Лукойл", "Лукойл-Україна", Одеський нафтопереробний завод, ТОВ "Перша паливна компанія" та інші) було організовано контрабанду та реалізацію понад 2 млн. тонн нафтопродуктів. Загальна вартість реалізованого - близько 2 млрд. доларів США.

Перевезення здійснювались через морські термінали Феодосії, Херсону, Ізмаїла, Миколаєва та Одеси, а також через пункти пропуску на українському західному кордоні та через кордон з Білоруссю поза митним контролем.

"Незаконно отримані доходи під прикриттям фіктивних договорів перераховувались на рахунки підконтрольних підприємств. У подальшому отримані злочинним шляхом кошти спрямовувались на фінансування терористичної діяльності т.зв. "ДНР" та "ЛНР", - йдеться у повідомленні прес-служби.

За вказаним фактом Головним слідчим управлінням СБУ відкрито кримінальне провадження за статтями 209, 258-5 Кримінального кодексу України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: АТО ДНР ЛНР Лукойл контрабанда СБУ
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини