Топ-5 фільмів про права людини

Дата: 03 Грудня 2015
A+ A- Підписатися

                                                                                                             #FeelYourRights

На цих вихідних Центр інформації про права людини рекомендує нашим читачам вийти із Facebook’у i провести час разом з фільмами про права людини. Ми впевнені, що кінострічки не залишать вас байдужими.  

“Хлопчик у смугастій піжамі” (2008)

Жанр: драма

Режисер: Марк Герман

Країна: Британія, США

Восьмирічний допитливий хлопчик Бруно під час Другої світової війни переїжджає разом з родиною в інший будинок. На новому місці хлопчик нудьгує. Він не звик проводити час без друзів, та якось, визирнувши у вікно, він побачив дивну ферму, з дивними фермерами та багатьма дітьми. Хлопчик ніяк не збагне, чому тато як військовий має стосунок до цієї ферми і чому мама обіцяє знайти йому друзів не з цієї ферми.

“Ангели із залізними щелепами” (2004)


Жанр: драма

Режисер: Катя фон Гарнієр

Країна: США

Молода дівчина Еліс Пол, яка щойно завершила аспірантуру Пенсільванського університету, розпочинає в 1912 році у Філадельфії політично-громадську боротьбу за право жінок голосувати на виборах. Споконвіку чоловіки бачили призначення жінки між кухнею, церквою та дітьми. Тому жінка на виборах якось не виринала в уяві чоловіків.

Боротьба молодих принципових суфражисток проти американського президента Вудро Вілсона надихає. Еліс Пол таки вдалось зорганізувати рух, який домагається своєї мети, ризикуючи своїм життям та здоров’ям. Фільм заснований на реальних подіях.

“Зима у вогні” (2015)

Жанр: документальний

Режисер: Євген Афінєєвський

Країна: Україна, США, Британія

Фільм розкриває хроніки Революції Гідності на Майдані Незалежності. Про думки, пережите розповідають протестувальники, активісти, медичні працівники, митці та представники духовенства, які представляють різні соціальні прошарки, покоління, релігії та національності. Автори фільму задокументували навіть свідчення 12-річного хлопчика-волонтера, який знаходиться в епіцентрі збройного конфлікту у пікові часи подій Майдану.

Цього тижня “Зима у вогні” увійшла до списку 15 номінантів на Оскар в номінації “Документальний фільм”. 14 січня оголосять остаточний перелік 5 стрічок-кандидатів, які змагатимуться за золоту статуетку.

“Звичайне серце” (2014)

Жанр: драма

Режисер: Раян Мерфі

Країна: США

У першій половині 1980-х лікарі розводили руками, адже ніхто не міг зрозуміти, що це за рак руйнує імунну систему людей. Письменник, гей-активіст Нед Уїкс та доктор Емма Брукнер із Нью-Йорка об’єднуються довкола вивчення нової хвороби, намагаючись змусити владу звернути увагу на епідемію СНІДу. Однак вони зустрічають тільки холод і нерозуміння як у владних коридорах, так і серед ЛГБТ-спільноти, яка не хоче вірити, що вірус передається статевим шляхом.

“Шоу Трумана” (1998)

Жанр: комедія

Режисер: Пітер Вір

Країна: США

Усе своє життя від народження Труман Бербанк живе в телешоу. Але зірка і не здогадується, що за кожним його рухом спостерігають численні приховані камери, які транслюють його життя в прямому ефірі цілодобово. Трумен жодного разу не виїжджав за межі маленького острова Сіхевен, який насправді є знімальним майданчиком, населеним акторами шоу. Але через випадкову помилку учасників телепроекту Труман замислюється про несправжність острова і докладає зусиль, аби втекти за його межі.

Ви вважаєте, що є інші цікаві кінострічки про права людини? Розкажіть про них у коментарях цього матеріалу!

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter