Топ-6 екологічних заходів на Docudays UА 2017

Дата: 24 Березня 2017
A+ A- Підписатися

24-го березня стартує Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. І разом з показами починаються заходи правозахисної програми – RIGHTS NOW! Тема цьогорічного фестивалю – екологія і зміна клімату, тож серед майже тридцяти подій програми, найбільше тих, які розповідають про довкілля. Про найважливіші “екологічні” заходи, а також про фільми, які краще в ці дні побачити, далі у дайджесті.

 Суспільство споживання і зміни клімату

У суботу, 25 березня, відбудеться один з цікавих показів: фільм-розслідування про довгий шлях виробництва джинсів відомого бренду: від бавовняних плантацій в Південній Америці, текстильної фабрики в Бангладеші, до полиці в магазині. Утім, аби підготуватись до фільму “Вийшло з моди” і мати теоретичне розуміння, як надмірне побутове споживання впливає на процес зміни клімату і чому  це так погано, рекомендуємо відвідати захід, який відбудеться до початку показу. На події “Суспільство споживання і зміни клімату” експерти розкажуть, чому важливо звертати увагу на зміни клімату у контексті росту власних споживацьких бажань та про те,  як можна зменшити свій вплив на клімат і довкілля. Можливо, після комбінації таких заходів похід в магазин за черговою покупкою вже не буде такою нав’язливою ідеєю?

 

Показ фільму: 25 березня, 20:00

Захід: 25 березня, 15:00 – 17:00

Локація: Біла зала, Будинок кіно

 Воркшоп “Кліматичні активісти: хто вони?”

На заході розмірковуватимуть над питанням кліматичного активізму в Україні та світі. Організатори обіцяють пояснити різницю між кліматичним та екологічним активізмом, а ще про важливість залучення громадськості до екологічних заходів. А одразу після події можна подивитись фільм про іншу еволюцію та трохи інакших активістів.

Фільм “Зерно: прихована історія” розкаже про роботу пристрасних хранителів насіння, які зберігають наш харчовий спадок 12000-літньої давності. Хто знає, може дух екологічного ентузіазму після цих подій прокинеться і у вас. 

Організатори  воркшопу: УМКА

Час заходу: 26 березня, 17:00 -18:00

Локація: Біла зала, Будинок кіно.

Показ фільму: 26 березня, 18:00

 Права людини та зміна клімату

Мета заходу  – розказати про ризики для людини та загрози порушення прав, які несе зміна клімату. Під час дискусії говоритимуть про те, чого очікувати звичайним громадянами від зміни клімату і куди звертатися для вирішення як глобальних, так і особистих проблем. А ось побачити порушення прав людини в результаті змін клімату в дії можна, наприклад, переглянувши наступного дня стрічку “ТулеТувалу”. У ній, зокрема, йдеться про мешканців тихоокеанської країни, які через підвищення рівня води Світового океану вимушені змінювати усталені звички, а то й взагалі переселятись з острову.

Організатори заходу:  МБО  “Екологія – Право – Людина”

Час заходу: 28 березня, 12:30 – 13:30

Локація: Біла зала, Будинок кіно

Показ фільму: 29 березня, 19:00

 Вплив воєнних дій на довкілля та людину

На цьому заході йтиметься про те, як захистити себе від нових екологічних загроз, які виникли внаслідок воєнного конфлікту на сході України.  Окрім ризиків для власного життя, люди отримали довкілля, непридатне для існування: території природно-заповідного фонду зі столітньою історією тепер теж під загрозою зникнення. Усі проблеми і шляхи їх вирішення обіцяють озвучити організатори. Військова тема продовжиться у фільмі “Ґулістан – земля троянд”. Це розповідь про жінок, які належать до збройної частини ПКК, Робітничої партії Курдистану, яка також є активним партизанським рухом. У таборі, захованому глибоко в горах, жінки ведуть кочівне життя, проходячи ідеологічні та практичні тренування перед виходом на лінію фронту. Їхня місія? Захистити курдську територію в Іраку та Сирії і перемогти ІДІЛ (бойовиків групи так званої Ісламської держави).

 

Час заходу: 28 березня, 16:00 – 17:40

Локація: Біла зала, Будинок кіно

Показ фільму: 28 березня, 17:00

 “Права людини і природа”

Охорона пам’яток природи в західному світі нерозривна із охороною пам’яток культури. Збереження природного і культурного ландшафту є охороною середовища, в якому сформувався наш народ. Про це розкажуть експерти з фонду “Екологія – Право – Людина”. Одразу після показу шокуючий фільм про життя у Фукушімі за пять років після катастрофи на атомній електростанції. “Півжиття на Фукушімі”  розповідає про будні чоловіка Наото, який намагається побудувати нове життя у цьому постапокаліптичному ландшафті.

Організатори заходу: МБО  “Екологія – Право – Людина”

Час: 29 березня, 16:30 – 18:00

Локація: Біла зала, Будинок кіно

Показ фільму: 29 березня, 18:00

 Сільське господарство – екологічний виклик чи надія людства?

Де, ким та як були вирощені продукти для вашого обіду сьогодні? І який зв’язок це має із глобальними викликами людства: голодом, бідністю, соціальною нерівністю та зміною клімату? Під час цього круглого столу експерти розкажуть про екологічні та соціальні наслідки різних підходів до виробництва їжі.  За день до цього відбудеться показ новаторського документального фільму  який по-своєму продемонструє вплив сільського господарства, зокрема тваринництва на екологію.  Режисер фільму “Велика рогата змова” поступово викриває найруйнівнішу для планети індустрію та проливає світло на спустошливий екологічний вплив індустріального тваринництва.

Організатори круглого столу: Національний екологічний центр України

Час: 30 березня, 13:30 – 14:30

Локація: Біла зала, Будинок кіно

Показ фільму: 28 березня, 19:00

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter