У 2014 році світ помилково повірив у версію Росії про “зелених чоловічків” у Криму – Гармс

У перші дні окупації Криму в лютому 2014 року міжнародне співтовариство помилялося, коли сприйняло версію російської пропаганди щодо окупації Криму.

Про це депутатка Європарламенту Ребекка Гармс сказала у своєму виступі на V Міжнародному форумі "Окупований Крим: п’ять років опору".

Виступ Гармс починається на 4 годині 50 хвилині відео 

Гармс назвала реакцію світу на події в Криму наприкінці лютого помилковою та зазначила, що її колегам і журналістам треба було відразу говорити про російське вторгнення в Україну.

"Я ніколи не забуду ці дні, які я провела на вулицях Києва, коли Янукович утік до сусідньої держави. Не забуду я і тих великих помилок, яких припустились і мої колеги, і журналісти, й інші впливові люди, які погодились із самим формулюванням, що в Криму з’явилися якісь невідомі "зелені чоловічки". Від самого початку міжнародне співтовариство не отримало справжньої інформації, а повелося на російську пропаганду, стало жертвою вигадок, фейк-ньюс, які поширювала Російська Федерація", – розповіла вона.

Гармс підкреслила, що після подій на півострові почала розуміти, що Крим – одна з частин ланцюга агресивної політики Росії із захоплення територій.

"Ці події були не першими в реалізації стратегії Путіна. Мілітаризація Криму, мілітаризація всього чорноморського регіону повинна змусити нас зрозуміти, що стратегія Путіна спрямована не тільки проти України, вона спрямована проти ЄС, проти НАТО, проти Заходу. Ми маємо діяти рішучіше", – сказала вона.

Водночас Гармс підкреслила важливу роль правозахисних організацій у подальшому інформуванні світу про події в Криму та порушення Росією прав людини на півострові. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Крим пропаганда фейкі
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини