У Колумбії громадськість погрожує уряду судом у Гаазі через убивство 121 правозахисника

Дата: 06 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Громадянське суспільство Колумбії звернулось до Міжнародного кримінального суду (МКС) із проханням попередити уряд цієї країни про можливість повноцінного розслідування в Гаазі, якщо слідчі не розслідуватимуть убивства 121 правозахисника у 2017 році.

Про це йдеться у тижневому огляді Коаліції за Міжнародний кримінальний суд. 

У своєму поданні Офісу прокурора МКС Об’єднання адвокатів імені Хосе Альвеара Рестрепо та Європейський центр конституційних прав та прав людини нагадують, що суд у Гаазі з 2004 року попередньо вивчає, чи скоювались у Колумбії міжнародні злочини. Організації наголошують, що це дозволило запобігти загибелі багатьох людей. 

“Вбивства наших колег мають бути зупинені. Ми сподіваємось, що Офіс прокурора МКС попередить колумбійський уряд, якщо безкарність продовжуватиметься, то він змушений буде розпочати розслідування злочинів, за які відповідальні високопосадовці”, – розповів газеті Guardian представник Об’єднання адвокатів Луїс Гільєрмо Перес Казас.  

“У Колумбії багато ворогів мирного процесу. Також дуже сильні вороги правозахисників”, – додав Гільєрмо. 

Організації надіслали до МКС докази вбивств 121 представника громадянського суспільства, які стались у 2017 році. На їхнє переконання, це має свідчити, що в Колумбії сталися злочини проти людяності. 

Колумбійці вшановують пам’ять убитих правозахисників, місто Медельїн, 31 січня 2018 року 

Марксистське формування “ФАРК” утворилось у 1964 році. Відтоді в країні тривала громадянська війна. 2017-й був першим роком мирної угоди між колумбійським урядом та повстанським угрупованням “ФАРК”.  

Правозахисні організації Human Rights Watch та Amnesty International раніше закликали колумбійський уряд захищати активістів, яким загрожує небезпека та належним чином розслідувати вбивства правозахисників. 

У лютому 2017 року мирну угоду прокоментувала директорка Amnesty International у Північній та Південній Америках Еріка Гевара-Росас

“Якщо вбивства активістів не припиняться, це призведе до заплямованості будь-якої мирної угоди”, – наголосила вона. 

До 2002 року чисельність членів ФАРК сягнула 200 тисяч людей. Формування контролювало третину країни.

За 50 років конфлікту загинули 220 тисяч колумбійців. Із травня 2002-го по серпень 2017 року в цій країні вбили 609 представників громадянського суспільства. Кілька мільйонів людей змушені були покинути свої домівки.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter