У берлінському транспорті продаватимуть спеціальний “жіночий квиток”, щоб привернути увагу до нерівних зарплат

18 березня в транспорті Берліна жінки зможуть придбати спеціальний квиток, який буде на 21% дешевший за звичайний.

Про це повідомляє DW.

У такий спосіб у місті хочуть привернути увагу до проблеми нерівних зарплат, яка досі існує в країні. 21% – середня різниця між оплатою праці чоловіків і жінок, яку зафіксували в Німеччині ще у 2017 році. Проїзний на день коштуватиме 5,5 євро замість 7 євро, водночас спеціальною пропозицією можуть скористатись і трансґендери. Якщо ж придбати дешевший проїзний спробують чоловіки, це прирівняють до проїзду без квитка. 

Журналісти зазначають, що досі в Німеччині одна з найвищих різниць у зарплатах між чоловіками і жінками. Через це в країні щороку відзначають День рівності зарплат, цього року це 18 березня. 

Як відомо, минулого року в Берліні 24-річна трансґендерна жінка провела експеримент і виявила дискримінацію, коли надсилала резюме на посаду дизайнера від імені чоловіка і від імені жінки. Так, на співбесіді роботодавець запропонував їй як чоловіку річну зарплату у 27 600 євро. На цій самій посаді і за ту ж роботу їй як жінці обіцяли вже 22 800 євро на рік. Крім того, у першому випадку їй пропонували бонуси, чого не було на другій співбесіді.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: зарплата жінки Берлін
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини