У центрі соцобслуговування на Київщині пацієнтів змушують жити в тісняві нібито через ремонт

Дата: 24 Липня 2018
A+ A- Підписатися

У стаціонарному відділенні “Березанського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” Київської області порушують права пацієнтів на охорону здоров’я та медичну допомогу.

Це під час візиту засвідчили працівники Секретаріату Уповноваженого з прав людини, повідомляють у прес-службі Омбудсмана.

Під час спілкування з мешканцями та працівниками відділення та огляду приміщень монітори з’ясували, що у відділенні є кімнати, з яких виселили мешканців і розселили їх до інших кімнат ще з травня цього року. Наразі є кімнати, у яких проживають по три-чотири особи. На одну особу припадає по 3-4 квадратні метри житлової площі (за норми 8-10 на особу). Причиною такого переселення називають проведення ремонтних робіт, хоча ні коштів, ні будівельних матеріалів на проведення ремонтних робіт на цей рік не передбачено.

“Одного дня до нас прийшла завідувачка відділення і сказала, щоб ми збирали речі та їхали додому. Або нас будуть розселяти по інтернатах області: у Ржищів або у Перемогу, але чому нам потрібно їхати з Березані? У нас тут є рідні та сусіди, поховані родичі і діти”, – розповіла одна з пацієнток.

Під час моніторингового візиту також було виявлено порушення права на охорону здоров’я та медичну допомогу. Так, територіальний центр не підписав договір із закладом охорони здоров’я про надання медичних послуг, не підписані декларації між підопічним та сімейним лікарем, підопічні не проходять щорічного медичного огляду вузькими спеціалістами (хірург, ЛОР, онколог, уролог, гінеколог тощо).

Водночас амбулаторні медичні картки підопічних ведуться неналежним чином: немає записів призначень лікаря, відсутні виписки із стаціонарного лікування підопічних з відповідними рекомендаціями. Через недостатнє фінансування стаціонарного відділення на забезпечення медикаментами підопічні витрачають майже всі свої пенсійні гроші (а це приблизно 300-400 гривень щомісяця) на ліки.

Попри те, що відділення розміщено на першому поверсі, маломобільні пацієнти не мають доступу до прогулянки, оскільки пандус не відповідає вимогам державних будівельних норм.

За результатами візиту будуть підготовлені та надіслані акти реагування Уповноваженого з прав людини до Міністерства соціальної політики України та Київської обласної державної адміністрації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter