У Чернігові правозахисники запобігли позбавленню житла матері бійця АТО

У Чернігові юристи Української гельсінської спілки з прав людини запобігли позбавленню житла та виселенню матері бійця АТО.

Як повідомили у прес-службі УГСПЛ, жінка звернулась по допомогу до громадської приймальні ГО "MART".

Пані М. 15 років пропрацювала в Чернігівському національному державному педагогічному університеті імені Т. Г. Шевченка. Наказом від 2 вересня 2002 року її було звільнено з роботи за угодою сторін, згідно п. 1 ст. 36 КЗпП України.

Ще в 1998 році пані М. разом із своїм малолітнім сином отримала кімнату в гуртожитку університету. Там жінка та її дитина були прописані. Навчальний заклад проти цього тоді не заперечував та зазначені дії в національних судах не оскаржував. Підставою ж заселення став виданий університетом ордер від 27 березня 1998 року.

Проте, починаючи з 2008 року, університет почав кампанію по виселенню цієї сім’ї з гуртожитку без надання іншого житлового приміщення. Жінку просто виганяли на вулицю, у зв’язку з тим, що вона вже не є працівником навчального закладу, тому і вона, і її син втратили право на проживання у гуртожитку.

У 2008 році Деснянський районний суд м. Чернігова відмовив у задоволенні позову, поданого університетом. У 2013 році навчальний заклад вдруге звернувся з позовом про виселення, у задоволенні якого Чернігівський апеляційний суд також відмовив.

Вчергове університет звернувся до Деснянського районного суду на початку 2014 року. Але провадження було зупинено, у зв’язку із тим, що син пані М. був мобілізований на захист територіальної цілісності України в зоні АТО, а у 2015 році був демобілізований.

Нажаль суд продовжив провадження у 2016 році та призначив нове засідання для розгляду справи.

Юристи громадської приймальні ГО "MART" склали заперечення на позовну заяву, у якій захист від позовних вимог був побудований на тому, що мотивація позову 2014 року вже була досліджена у попередніх судових засіданнях у 2008 і 2013 роках та рішення судів за цими ж позовами набрали законної сили. Це, в силу положень частини 3 статті 61 ЦПК України, звільняє від дослідження та доказування вказаних обставин у межах цивільної справи.

Враховуючи викладені заперечення проти позову, Деснянський районний суд м. Чернігова минулого місяця прийняв рішення, яким відмовив у задоволенні позовних вимог Чернігівського національного державного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка до громадянки М., чим зберіг місце проживання жінки та її сина, учасника АТО.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: АТО майнові права
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини