У Червоноармійську зникнення людей розслідують неефективно – правозахисники

Дата: 17 Листопада 2015
A+ A- Підписатися

Правоохоронці Червоноармійська на Донеччині не розслідують зникнення людей.

Про це заявляють правозахисники у моніторинговому звіті “Заради імені одного”, підготовлений Центром громадянських свобод під егідою Коаліцій громадських організацій та ініціатив “Справедливість заради миру на Донбасі”.

Правозахисники наводять приклад зникнення мешканця Донецька 28-річного Узакова О. В, який зник 2 червня 2014 року після того, як на автомобілі поїхав у справах. Його машину знайшли на штраф майданчику Донецької ДАІ, який, як і решта автомобілів, був знищений під час обстрілу у Донецьку.

Його дружина, яка працює в одній з лікарень Донецька, за два дні після зникнення написала заяву до Донецького УВС і до Червоноармійського УВС у Донецькій області, де зниклий чоловік був офіційно зареєстрований.

Правоохоронці лише констатували факт зникнення, порушивши кримінальне провадження за ч. 1 статті 115 КК України (умисне вбивство). Однак, зі слів рідних, жодних слідчих дій з того часу е відбулося.

“На звернення до народних депутатів та місцевих органів влади приходили відповіді, які фактично дублювали усні відповіді місцевих правоохоронців, на кшталт “ми зробили максимум, чекайте, повідомимо””, – йдеться у моніторинговому звіті.

Державні органи посилаються на те, що територія непідконтрольна, а також на те, що зникнення сталось ще до захоплення Донецька силами проросійських бойовиків.

Така пасивна реакція є розповсюдженою практикою серед слідчих, які виправдовуються складною воєнно-політчною ситуацією в регіоні, зауважують правозахисники.

Нагадаємо, четверта Женевська Конвенція вимагає від сторін у конфлікті сприяти розслідуванню за запитами осіб, що розшукують своїх родичів, з якими вони виявились розлучені в результаті конфліктів. Зокрема, ст. 26 цієї Конвенції закріплює, що “кожна зі сторін, які перебувають у конфлікті, буде полегшувати розшук, що здійснювався членами розрізнених війною сімей з метою встановлення зв’язку один з одним, і якщо це можливо, сприяти їх возз’єднанню.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter