У ДБР можуть відсторонити громадськість від відбору кадрів – Мустафа Найєм

У Державному бюро розслідувань можуть відсторонити громадськість від процесу відбору кадрів.

Про це у своєму Facebook повідомив народний депутат Мустафа Найєм з посиланням на оприлюднені Кабінетом міністрів документи.

"Щойно Кабінет міністрів оприлюднив Типовий порядок призначення на посади у ДБР, згідно якому працівників ДБР відбиратиме конкурсна комісія, яка формується рішенням голови ДБР з представників органу Бюро та інших державних органів. Залучення представників громадських об’єднань та членів Ради громадського контролю ДБР не є обов'язковим", – написав нардеп.

Відповідно до оприлюдненого порядку призначення на посади, ДБР може стати єдиним новосформованим правоохоронним органом, "керівництво якого теоретично допускає відсторонення громадськості від процедури відбору кадрів", – зазначив Найєм.

Крім того, він зауважив, що виникають питання щодо Ради громадського контролю ДБР, положення якого також оприлюднили на сайті уряду. "Згідно з документом, склад Ради визначатиметься не відкритим веріфікованим інтернет-голосуванням, як це відбувалось, наприклад при формуванні РГК НАБУ, а рейтинговим голосуванням усіх, хто захоче брати участь у Установчих зборах", – повідомив нардеп.

"Такий порядок утворення РГК створює дуже великий ризик, що левову частину учасників установчих зборів складатимуть представники фейкових або кишенькових громадських об'єднань, які можуть використовуватись як політичними силами, так і керівництвом самого Бюро", – вважає Найєм.

16 листопада спеціальна комісія обрала директором Державного бюро розслідування Романа Трубу. Згідно з законом, Бюро має розслідувати випадки катування та інших злочинів, пов’язаних з жорстоким, нелюдським або таким, що принижує гідність, поводженням або покаранням, вчинених прокурорами, слідчими (детективами) Національного антикорупційного бюро, СБУ, органів внутрішніх справ та працівниками інших правоохоронних органів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Мустафа Найєм ДБР
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини