У Дніпропетровській установі виконання покарань меддопомога на рівні жорстокого поводження

Дата: 11 Листопада 2016
A+ A- Підписатися

У Дніпропетровській установі виконання покарань №4 (Дніпро) вкрай незадовільний рівень надання медичної допомоги.

Це засвідчила моніторингова група Національного превентивного механізму (НПМ) у ході візиту без попередження, повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Через неукомплектованість посади начальника медичної частини його обов’язки виконує фельдшер, який за спеціальністю є медичною сестрою.

У медичній частині немає стаціонару. Наявні функціональні приміщення (кімната чергового фельдшера, маніпуляційна і палата інтенсивної терапії) абсолютно не пристосовані для використання за призначенням: в медичній шафі зберігається їжа у відкритому посуді, в маніпуляційній – темрява, світло не вмикається. У холодильнику – продукти харчування одного з ув’язнених. При цьому ліки зберігаються в коробках під кушетками. В ході візиту монітори виявили ліки з перевищенням термінів використання. Кімната чергового лікаря – у вкрай незадовільному санітарному стані.

Первинний медичний огляд ув’язнених здійснює лише молодший медичний персонал. Результати цього обстеження не містять даних психічного та соматичного стану, лабораторних аналізів. Диспансерний облік ув’язнених не організований. Профілактичні медичні огляди не здійснюються. Надання невідкладної медичної допомоги засудженим не організоване через низький рівень знань чергового медичного працівника, а також відсутність відповідного обладнання. Журнал обліку видачі препаратів не ведеться. Ліки видаються без документації або під розписку на аркуші паперу.

Учасники візиту виявили ув’язненого з травмою плечової кістки, який протягом кількох місяців не отримував рекомендованого оперативного лікування.

Виявлені недоліки свідчать про вкрай низький рівень організації надання медичної допомоги ув’язненим у Дніпропетровській установі виконання покарань (№ 4) та можуть бути розцінені як катування, жорстоке або таке, що принижує гідність, поводження або покарання.

Крім цього, в установі вкрай несприятливі житлові умови.

Недостатнє освітлення, обмеженість у доступі до свіжого повітря та питної води є характерними ознаками практично всіх камер установи. Незважаючи на початок опалювального сезону, на час візиту один із режимних корпусів був холодним. Лазня для ув’язнених не працює через несправність каналізації.

У приміщеннях для тримання новоприбулих ув’язнених та транзитних камерах, в яких перебувають засуджені, що етапуються до інших установ, немає нормального освітлення та вентиляції. Через невеликий розмір і надмірну заґратованість вікон бракує свіжого повітря. Відсутні бачки з питною водою, санітарні вузли перебувають у занедбаному стані. Самі ж ці приміщення потребують ремонту.

У раціоні ув’язнених з початку жовтня фактично не було м’ясопродуктів. На день візиту на складах установи не залишилося картоплі, деякі страви для в’язнів готувалися з порушенням встановленої технології та меню-розкладки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter