У Франції важко поранили азербайджанського журналіста та вбили його дружину

Дата: 31 Березня 2018
A+ A- Підписатися

У Франції важко поранили азербайджанського журналіста Рахіма Намазова та вбили його дружину. 

Про це повідомляє Deutsche Welle

Подружня пара постраждала від збройного нападу вранці 30 березня в комуні Колом’є неподалік міста Тулуза у південно-західній частині Франції. Чоловік отримав важке вогнепальне поранення в спину. Він перебуває у критичному стані. Його дружину Аїду вбили пострілом у голову з близької відстані.

Згідно з джерелами в поліції, Рахім Намазов та його дружина їхали на автомобілі в одному з житлових кварталів Колом’є, коли в їхньому напрямку було зроблено сім пострілів.

Мер Колом’є Карін Траваль-Мішель в інтерв’ю агентству AFP сказала, що неможливо позбутися думки про те, що мало місце “зведення політичних рахунків”, бо Намазов — журналіст, якого на батьківщині катували і посадили у в’язницю, і він отримав політичний притулок у Франції.

Траваль-Мішель висловила впевненість у тому, що цей злочин ніяк не пов’язаний із серією терактів у Франції, які сталися минулого тижня, додавши, що ясність має внести слідство.

Рахім Намазов рішуче критикував політичне керівництво Азербайджану. У відеоролику, викладеному на порталі YouTube в грудні 2017 року, він заявив, що його посадили у в’язницю за те, що він писав про жорстоке поводження з солдатами в азербайджанській армії. Намазов також повідомив, що він провів півроку в одиночній камері. 2010 року він отримав політичний притулок у Франції. 

Нагадаємо, 5 березня невідомі в цивільному, які представилися співробітниками української поліції, намагалися викрасти в Києві на орендованій квартирі азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнова. Йому вдалось втікти. Фікрата Гусейнова затримали 14 жовтня 2017 року українські прикордонники в аеропорті “Бориспіль” на підставі червоної картки, яку ініціював Азербайджан.

29 березня правозахисниця Лейла Юнус заявила, що “в Азербайджані відверто пропонують карати та вбивати тих, хто живе у політичній еміграції, громадянських активістів, зокрема журналістів, які мають сміливість продовжувати критикувати диктатуру Ільхама Алієва”. 

Наразі в Азербайджані 161 політичний в’язень. Із них — 12 журналістів, 1 письменник та 1 поет. Починаючи з 2001 року 120 політичних в’язнів загинули через катування, яких вони зазнали. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter