У Кабміні кажуть, що спростили в’їзд до Криму для іноземних правозахисників

Дата: 19 Липня 2017
A+ A- Підписатися

Кабінет міністрів України дозволив видачу спеціального дозволу на в’їзд до окупованого Росією Криму іноземцям, які надають правову допомогу кримчанам.

Як передає “Інтерфакс-Україна”, відповідне рішення було ухвалено на засіданні уряду в середу.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зачитав рішення серед ухвалених урядом на засіданні без обговорення.

За його словами, уряд доповнив перелік випадків, коли іноземним громадянам та особам без громадянства дається спеціальний дозвіл на в’їзд до Криму, нормами про необхідність надання правового захисту особам, права, свободи і законні інтереси яких були порушені органами окупаційної влади, їх посадовими і службовими особами.

При цьому видача таких дозволів відбувається за поданням і за погодженням з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, яке інформує Міністерство закордонних справ.

Така ж процедура застосовується під час видачі спецдозволу на поїздку в Крим іноземцям в складі незалежних правозахисних місій.

Нагадаємо, раніше правозахисники наголошували, що в Україні діє постанова Кабміну №367, яка ускладнює в’їзд на територію Криму іноземних правозахисників, спостерігачів та учасників моніторингових місій. Ця постанова з одного боку суттєво обмежує свободу пересування кримчан та іноземців, а з іншого – позбавляє кримчан необхідної правозахисної допомоги.

Зокрема, підстави для отримання дозволу на в’їзд від початку не включали в себе моніторинг дотримання прав людини, надання юридичної допомоги або журналістську діяльність, що істотно обмежило роботу в Криму правозахисників, адвокатів та журналістів, які не є громадянами України.

“Для отримання спецдозволу іноземному журналістові чи правозахисникові треба приїздити в Україну, подавати документи українською мовою, отримувати лист-погодження в Міністерстві інформаційної політики чи МЗС, іти з усіма цими документами до ДМС і ще чекати до п’яти днів. Відсутня можливість подати документи з-за кордону через консульські і дипломатичні установи України, не можна подати документи англійською мовою. Замість висвітлення репресій в Криму, замість документування порушень прав людини іноземні журналісти і правозахисники витрачають нерви, час і кошти для оббивання бюрократичних порогів”, – наголошувала голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Також правозахисники наводили приклади випадків відмови з боку Державної міграційної служби України у видачі спеціальних дозволів для правозахисників на в’їзд до Криму. Зокрема, випадок російського правозахисника Дмитра Макарова, який працював з Кримською польовою місією з прав людини – спільною ініціативою українських і російських правозахисників.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter