У Харкові відбувся тренінг для журналістів про біженців, мігрантів і переселенців

A+ A-

9-10 квітня у Харкові відбувся тренінг для журналістів на тему “Особливості висвітлення у ЗМІ проблем біженців, мігрантів та вимушених переселенців”.

В рамках заходу учасники опрацювали такі теми: “Свобода слова, націоналізм, дискримінація: еволюція визначень і міжнародні стандарти”, “Мова ворожнечі” у засобах масової інформації: причини, види, масштаб, наслідки”, “Національність, громадянство і етнічне походження: специфіка термінів”, “Сутність понять “мігрант”, “біженець”, “шукач притулку”, “внутрішньо переміщена особа”, “Журналістська етика у висвітленні історій мігрантів, біженців, шукачів притулку та вимушених переселенців. Принципи безпеки та приватності”.

Крім того, журналістки і журналісти взяли участь у дискусії на тему: “Свобода слова та відповідальність: чи є межі під час висвітлення проблем мігрантів, біженців та вимушених переселенців?”, а також дізналися про поточну ситуацію та основні проблеми і загрози для мігрантів, біженців і вимушених переселенців в Україні.

Тренерами та експертами заходу були Максим Буткевич, співкоординатор Проекту “Без кордонів” Центру “Соціальна дія”, Яна Салахова, експерт із питань протидії расизму та ксенофобії Міжнародної організації з міграції в Україні, та Тетяна Печончик, голова Центру інформації про права людини.

Тренінг відвідала спеціальна гостя  – Бранка Шесто, керівник харківської команди моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Вона розповіла про рік роботи Моніторингової місії ООН в Україні та проблематику дотримання прав людини у висвітленні проблем переселенців із зони військового конфлікту. Бранка працювала тележурналісткою в охопленій війною Хорватії і поділилася тими викликами, які стояли перед нею, а також причинами, через які їй довелося покинути журналістику.

Насамкінець відбулася дискусія з представниками волонтерських організацій, які  допомагають вимушеним переселенцям у Харкові.

У тренінгу взяли участь 27 журналістів та журналісток з різних міст України, які представляли різні типи медіа – друковані, електронні, радіо і телебачення, а також профільні вузи, де навчають журналістів (Школа журналістики УКУ, Закарпатські новини, Гал-Інфо, “Дружковка на ладонях плюс”, ЗОДТРК “ТИСА-1”, Закарпатське обласне друковане видання “РІО”, Одеська обласна державна телерадіокомпанія, газети “Білопільщина” і “Слобідський край”, Полтавська обласна державна телерадіокомпанія “Лтава””, сайт Телеканалу новин “24”, Дніпропетровська обласна державна телерадіокомпанія, 5 канал, Слов`янська телекомпанія “С+”, газета “Сегодня”, Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та інші). 

Організатори заходу – Центр інформації про права людини спільно з Проектом “Без кордонів” Центру “Соціальна дія” під егідою із Коаліції з протидії дискримінації в Україні за підтримки Європейського Союзу та програми “Права людини і правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.