У Києві активістам не дозволили розмістити соціальну рекламу про пенсіонерів на окупованих територіях

У Києві рекламна агенція відмовилась розміщувати соціальну рекламу про невиплату пенсій на окупованих територіях.

Про це пише "Заборона".

Благодійний фонд Stabilization Support Services, який займається низкою соціальних програм в Україні, створив кампанію про проблеми пенсіонерів, зареєстрованих на окупованих територіях.

"4 роки пенсіонери в окупації виживають без пенсій", "Законопроект №6692 досі не прийнято", "Як життя, депутати?" – такі написи мали з’явитися на білбордах кампанії за аналогією з фільмом "Три білборди на кордоні Еббінга, Міссурі", пише видання.

Координатори кампанії знайшли три білборди, що стоять поряд, у районі залізничного вокзалу Києва, узгодили зміст із "Преміум Медіа Груп" – компанією, яка займається розміщенням, – і сплатили за них за комерційною ціною, розповідає виконавча директорка фонду Ольга Іванова. "Але в день встановлення нам написали, що текст треба змінити, бо ми брешемо", – говорить Ольга.

У розпорядженні "Заборони" є листування співробітників фонду з посередником між замовником та компанією, що розміщує зовнішню рекламу, Оленою Безрекою. 7 березня, в день запланованого розміщення білбордів, вона написала таке: "Місто не дозволяє розміщувати нам такий сюжет, тому що він вводить в оману споживача. Дивлячись на нього, можна припустити, що в країні нікому не платять пенсії, а це не так. Ви можете його перефразувати або замінити?"

Безрека не відповіла на запитання замовників про те, хто конкретно "в місті" і з якої причини заборонив розміщувати такі білборди. І незабаром написала, що збільшила вже сплачену вартість у зв’язку з тим, що вважає рекламу не комерційною, а політичною.

"Щодо вашого розміщення – спочатку ми прораховували вартість площі на березень під комерційне розміщення (зі знижками). Оскільки сюжети не комерційні, а політичні, вартість розміщення перерахована за прайсом", – написала посередниця.

Співробітники фонду вважають, що гасла трьох білбордів не є політичними як мінімум з тієї причини, що їх розміщує громадська організація на основі висновків міжнародних гуманітарних фондів і досліджень, що демонструють реальну проблему з виплатами пенсій жителям окупованих територій і переселенцям. Натомість у компанії "Преміум Медіа Груп" відмовилися повертати вже заплачені за розміщення гроші.

Наприкінці березня, каже Ольга Іванова, благодійний фонд подав до Господарського суду Києва позов до "Преміум Медіа Груп" на більш ніж 50 тисяч гривень.

Зрештою фонд придумав іншу концепцію: співробітники розмістили на сітілайтах у центрі Києва серію зображень видатних мешканців Донбасу – Василя Стуса, Володимира Сосюри і Анатолія Солов’яненка – з написом "Йому б ви теж не дали пенсiю? Пiдтримай законопроект №6692".

Нагадаємо, законопроект №6692 передбачає створення механізму виплати пенсій громадянам України, які проживають на тимчасово непідконтрольній території, і врегулювання труднощів з виплатою пенсій переселенцям.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: соціальна реклама переселенці пенсії тиск на активістів
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини