У Києві обговорили як діятиме робоча група з фіксації злочинів проти журналістів у зонах конфлікту, утворена при МФЖ

A+ A-

15 червня у Києві відбулась зустріч представників Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ),  Національної спілки журналістів (НСЖУ) та представників інших медіа-організацій із заступником генерального секретаря МФЖ (Міжнародної спілки журналістів) Джеремі Діар​о​м ​щодо тристоронньої робочої групи з фіксації злочинів проти журналістів у зонах конфлікту, схваленої на з’їзді  МФЖ.

Як повідомили Центру інформації з прав людини у прес-службі НМПУ, головним завданням зустрічі було обговорення ситуації з моніторингу та протидії порушень прав журналістів у зонах конфлікту. Учасники зустрічі обговорили головні ​принцип​и​ діяльності, як​і​ передбача​ють​ розгляд кожного конкретного порушення прав журналістів, зокрема, за участі Міжнародної федерації журналістів​​.

Джеремі  Діар переконаний,  що робоча група  під ​керівництвом МФЖ,  яка дозволяє ​​розглядати кожен окремий кейс порушення прав журналістів та оперативно на нього реагувати​ –  є ефективним механізмом роботи. Він як ​колишній генеральний секретар Національної спілки журналістів Великобританії та Ірландії, поділився ​практичними підходами щодо залагодження конфліктних ситуацій між Британською та Ірландською сторонами. Пан Джеремі запропонував розглянути підготовлений ​п​роект​ правил діяльності робочої групи та внести ​у документ ​пропозиції від медіа-профспілки.

“Ми бачимо, що розчарування та невдоволення зростають через відсутність практичних дій щодо захисту журналістів. Зараз ми повинні обговорити недоліки минулого та розробити ефективний механізм фіксації порушень прав журналістів та діяльності Робочої груп”, — наголосив Діар.

У обговоренні також взяли участь кримські журналісти, які були вимушені покинути окупований Крим: Лариса Волошина, Анна Андрієвська, Сінавер Кадиров, нещодавно визволена з полону на Донбасі журналістка Марія Варфоломеєва, правозахисниця, голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик, колишній голова НМПУ – Сергій Гузь, виконуючий обов’язки голови комітету – Сергій Штурхецький, голова Київського осередку НМПУ – Юка Гаврилова.

Нагадаємо, 10 червня під час Світового конгресу МФЖ у французькому місті Анже делегатами з’їзду було прийняте рішення про створення трьохсторонньої робочої групи для фіксації злочинів проти журналістів у зоні конфлікту. Сторони  досягли трьохсторонньої домовленості про фіксування порушень прав журналістів у Росії та Україні під егідою МФЖ. Робоча група буде створена з представників Союзу журналістів Росії, Незалежної медіа-профспілки України і Національної спілки журналістів за участі представників Міжнародної федерації журналістів. Вона працюватиме з кожним порушенням та своєчасно надаватиме підтримку журналістам з України та Росії та з особливою увагою ставитиметься до порушень прав журналістів у зоні конфлікту. Попередньо координатором Робочої групи виступить помічник генерального секретаря МФЖ – Олівер Моні-Кьорл.