У Києві під російським посольством пройшла акція “26 хвилин для бранців Кремля”

Дата: 26 Лютого 2018
A+ A- Підписатися

Сьогодні біля посольства РФ у Києві пройшла акція “26 хвилин для бранців Кремля”. Її учасники прийшли нагадати про українських політв’язнів, які незаконно утримуються в Росії та анексованому Криму. Саме 26 лютого у 2014 році в Сімферополі відбувся багатотисячний мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України, учасникам якого протистояли представники проросійських сил. 

Як повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини, учасники акції у Києві проводили мовчазний пікет і тримали в руках плакати з написами #freesentsov та #26solidarity. 

Акцію організував Центр громадянських свобод спільно з ПЕН-клубом США. Також на заході була присутня співголова фракції “Європейський вільний альянс” Європарламенту Ребекка Хармс.

“Необхідний міжнародний тиск на Росію. Тільки він заважає робити Кремлю те, що він міг би робити — здійснювати ще гірші репресії. Тому будь-які резолюції — це добре. Ми чекаємо від європейських столиць ухвалення закону Магнітського, який дозволить переслідувати порушників прав людини. Зараз цей закон вже ухвалений у Литві, Естонії, Канаді і США. На практиці це означає, що якщо хтось порушував права людини в Криму і виїхав на територію однієї з цих країн, то він має бути затриманий і відповідати згідно з законодавством. Треба говорити з окремими європейськими країнами і переконувати їх у необхідності також прийняти цей закон”, — наголосила під час акції координаторка громадської ініціативи “Крим SOS” Таміла Ташева.

Активісти нагадали, що на сьогодні щонайменше 64 людини ув’язнені за сфабрикованими кримінальними справами. Серед них режисер Олег Сенцов, правозахисник Емір-Усеїн Куку, журналіст Роман Сущенко, кримський фермер Володимир Балух, 19-річний студент Павло Гриб, кримськотатарський активіст Руслан Зейтуллаєв, капітан 2 рангу запасу Володимир Дудка та багато інших. Сумарний строк перебування невинних людей за ґратами вже сягнув до 190 років.

За 3 роки анексії 43 людини зазнали насильницьких зникнень. З них 19 були звільнені, 16 не знайдені і вважаються зниклими, 6 знайдені мертвими, 2 людини були виявлені в місцях несвободи і згодом засуджені за політично вмотивованими кримінальними справами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter