#аВониЩеТам: у Києві пройшла акція до 4-ї річниці арешту Сенцова і Кольченка

10 травня в Києві активісти провели акцію "А вони ще там", присвячену річниці арешту Олега Сенцова і Олександра Кольченка. Саме в ці травневі дні, 4 роки тому, їх було затримано російськими спецслужбами з обвинуваченням в організації терактів у Криму. Згодом Сенцова засудили до 20 років колонії суворого режиму, а Кольченко отримав 10 років ув'язнення.

Акції передував флешмоб у соцмережах,  де під гештегами #аВониЩеТам, #аОниЕщёТам, #TheyAreStillThere користувачі писали про події, які змінили їх життя за той час, поки українські політв'язні знаходяться за ґратами.

О 16:30 у сквері на Контрактовій площі активісти розгорнули 6-метрове полотно з ілюстраціями подій, якими жив світ та Україна останні чотири роки: так званий "референдум "ЛНР" і "ДНР", оголошення "Ісламського Халіфату", обрання Трампа, смерть Стівена Гокінга тощо, – повідомляє кореспондент Центру інформації про права людиниВсі охочі могли дописати на полотні ті події, які вони теж вважали для себе важливими.

"Із затримкою, але і Олег, і Сашко дізнаються про те, що відбувається в світі, – каже правозахисник і співкоординатор проекту "Без кордонів" Максим Буткевич.І турбують їх не лише політичні новини: Кольченку цікаво те, що відбувається у світі науки і техніки, Сенцов продовжує роботу як письменник і драматург – минулого року американський ПЕН-клуб вручив йому нагороду "Свобода писати" за творчість за колючим дротом. Про сьогоднішню акцію, як і про попередні, вони теж дізнаються".

"Мене часто запитують, а чи мають якийсь сенс такі акції, чи наближають вони момент звільнення політв'язнів Кремля, розповідає Марія Томак, координаторка Медійної ініціативи за права людини. – Ми не маємо ілюзій, але проводити такі акції і флешмоби важливо: коли в черговий раз постане питання про звільнення заручників Кремля, перш за все будуть обговорювати тих бранців, ім'я яких на слуху, – такі реалії. Окрім того, ці акції і листи, що їм надсилають небайдужі, є моральною підтримкою Сашку і Олегу". 

На акції був присутній і Сніжок  кіт Олександра Кольченка. Поки він чекає на звільнення свого господаря, активісти ведуть від імені Сніжка акаунт у Фейсбуці.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як писати листи політв'язням Кремля

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини