У колонії на Чернігівщині порушують права засуджених

Незадовільні умови утримання призвели до захворювання засуджених на туберкульоз. Встановлено випадки порушень технології приготування їжі.

Як повідомляє офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, 21-22 травня працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого спільно з представниками громадськості під час моніторингового візиту вивчали стан дотримання прав людини у Менській виправній колонії (№ 91).

Було встановлено недотримання прав засуджених, які трималися в дільниці соціальної реабілітації понад 6 місяців та не порушували режиму відбування покарання. Адміністрація колонії у порушення вимог Кримінально-виконавчого кодексу України не надавала їм дозволу на проживання разом зі своїми сім’ями в межах населеного пункту, де розташована установа.

Незадовільні умови утримання, що склалися під час минулого зимового періоду (особливо в деяких відділеннях соціально-психологічної служби) призвели до випадків захворювання засуджених на туберкульоз.

У відділеннях соціально-психологічної служби, де перебувало від 40 до 60 осіб, адміністрація дозволяла тримати лише один холодильник, що призводило до конфліктів між засудженими. Приміщення зазначених відділень близько 5 годин на добу відключались від електропостачання, що створювало значні незручності для засуджених.

Також моніторами були встановлені випадки порушень технології приготування їжі, засуджені не були забезпечені достатньою кількістю посуду, асортимент товарів в крамниці був обмежений.

Під час відвідання установи майже усі засуджені скаржились на малий розмір заробітної плати.

За результатами моніторингового візиту Міністерству юстиції України буде спрямовано відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав засуджених та наданням рекомендацій щодо їх усунення.

Нагадаємо, як повідомляв "Донецький меморіал", в установах виконання покарань нове медобладнання не завжди можна використовувати через брак відповідних приміщень. У лікарні Донецької ВК-124 багато років не працює вантажний ліфт, і тяжкохворих переносять сходами.

Фото: офіційний сайт Уповноваженого Верховної Ради з прав людини

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Уповноважений Верховної Ради з прав людини моніторинговий візит Менська виправна колонія №91 місця несвободи засуджений
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини