У колонії на Кіровоградщині порушують права в’язнів на меддопомогу та приватність

В Устинівському виправному центрі №37 Кіровоградської області порушують прав засуджених на охорону здоров’я, медичну допомогу та приватність.

Такі висновки зробили учасники моніторингового візиту без попередження в рамках національного превентивного механізму, який вони здійснили 25 липня, повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Монітори поспілкувалися із засудженими, безперешкодно оглянули житлові, побутові та виробничі приміщення, а також ознайомилися з документацією установи.

В ході візиту було виявлено порушення вимог національного законодавства та міжнародних стандартів щодо поводження з в’язнями, а також факти, що можуть бути розцінені, як жорстокі або такі, що принижують гідність, умови тримання, поводження або покарання.

Моніторингова група з’ясувала, що новоприбулі до установи засуджені після прибуття взагалі не оглядаються медичними працівниками та тримаються разом з іншими в’язнями, що може бути причиною розповсюдження інфекційних та інших хвороб. На певну частину в’язнів не заведено медичних карток.

Оскільки відповідно до чинного законодавства надання медичної допомоги у виправних центрах організовується і проводиться на загальних підставах закладами охорони здоров’я, посад медичних працівників у штаті установи не передбачено.

При цьому, питання надання медичної допомоги зазначеній категорії громадян закладами Міністерства охорони здоров’я України залишається невирішеним. За інформацією представників адміністрації, машини швидкої медичної допомоги, як правило, прибувають на виклик до виправного центру через 2-4 години після виклику, а в окремих випадках взагалі не приїжджають.

Крім того, як засвідчили монітори, у житлових секціях та камерах дисциплінарного ізолятора, в якому тримаються порушники установленого порядку відбування покарання, відсутні бачки з питною водою. У вказаних камерах сиро та прохолодно, кватирки надмірно заґратовані та не відчиняються, через що в’язні не мають самостійного доступу до свіжого повітря, а рівень природного та штучного освітлення недостатній.

В окремих кімнатах гуртожитку ліжка розташовані впритул одне до одного, туалети та лазня не обладнані дверцятами, що свідчить про порушення права засуджених на приватність.

За результатами візиту звіт із зазначенням виявлених недоліків та рекомендаціями щодо їх усунення буде направлено до Міністерства юстиції України. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: НПМ
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини