На конкурсі "Міс світу на інвалідних візках" Україну представлятимуть телеведуча Уляна Пчолкіна та модель Оксана Кононець

З 29 вересня по 7 жовтня в Польщі дві українки – телеведуча Уляна Пчолкіна та фотомодель Оксана Кононець – братимуть участь у конкурсі краси "Міс світу на інвалідних візках" / Miss Wheelchair World 2017.

Оксана Кононець (зліва) та Уляна Пчолкіна (справа)

Їхніми конкурентками стануть дівчата з Польщі, США, Канади, Чилі, Мексики, Індії, Білорусі, Молдови та інших країн. Більшість з них у своїх країнах є громадськими активістками, які просувають ідеї рівності, недискримінації, фізичної доступності.

Соціальна ідея конкурсу Miss Wheelchair World - стверджувати, що жінка на інвалідному візку, у першу чергу, є жінкою, успішною, впевненою, красивою, без поправки на інвалідність.

Уляна Пчолкіна – громадська активістка, перша ведуча новин на інвалідному візку в Україні, перша чемпіонка з карате, співорганізаторка таборів реабілітації, інструкторка.

"Найважливішим аргументом, чому я претендую на "Міс світу", є та соціальна місія, яку я можу доносити через участь у конкурсі. Для мене перемога в конкурсі – це вийти на політичний рівень нашої держави і заявити про необхідність реальних змін.

Зокрема, в моїй країні мене дуже турбує ситуація з переселенцями з інвалідністю та хлопцями, які отримали поранення в АТО – більшість з них залишаються без соціального захисту…

У титулі "Міс світу" я бачу не корону, а можливість вголос заявити про Україну. Щоб світ вкотре звернув увагу, що в нашій країні триває війна, що в нас гинуть люди, що в нас незахищені люди з інвалідністю… Я відчуваю в собі сили вирішувати ці питання більш глобально", - коментує Центру інформації про права людини Уляна Пчолкіна.

Конкурсантка зауважує, що вже давно довела собі й оточуючим, що вона звичайна жінка – і не важливо, чи має інвалідний візок, чи ні. "Для цього конкурс краси мені точно не потрібний. Але його соціальна місія надважлива", - додає Уляна Пчолкіна.

Україну також представлятиме Оксана Кононець – фотомодель, переможниця конкурсу краси серед дівчат на візках "Міс Краса без обмежень 2016", директорка фонду "Нескорені". Дівчина давно мріяла представляти Україну на світовому рівні.

"Сьогодні по всьому світі існує тенденція запрошувати моделей з інвалідністю на подіум, вони все частіше з’являються на обкладинках журналів і у повсякденні, все більше і більше професій підкоряються людям з інвалідністю.

В Україні такий напрямок тільки зароджується і мені приємно, що я можу зробити свій внесок. Працюючи зі мною, багато людей творчих професій змінюють своє ставлення до людей на візках, все більше фотостудій стають доступними і це не може не радувати. Мені хотілося би більше розвивати сферу фешн-моди і краси в Україні", - пояснює свою участь Оксана Кононець.

Конкурсантка зауважує, що з перемогою в конкурсі Мiss Wheelcher World 2017 їй би було простіше просувати цю ідею в нашій державі. Дівчина також додає, що в Україні є велика кількість активних, небайдужих людей, які порушують питання доступності й інклюзивності. І таких людей стає все більше, до них прислухаються.

"Не залежно від результату конкурсу, я все одно розвиватиму бьюті-сферу й не перестану допомагати людям бачити в собі красу, надихати їх своїм прикладом", - наголошує конкурсантка Оксана Кононець.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ ПРО УЛЯНУ ТА ОКСАНУ - в статті "Перемогти, або Як українки на інвалідних візках змагатимуться за звання "Міс світу 2017"

"Цей конкурс - гарна нагода  заявити жінкам з різних країн, що інвалідність не обмежує. Кожна учасниця має свою історію боротьби із дискримінацією та стереотипами у суспільстві своєї країни. Вони надихають інших жінок не опускати руки, а боротися і досягати успіху. Я пишаюсь тим, що Україну представляють саме Уляна та Оксана. Ці жінки здатні змінити відношення до людей з інвалідністю в нашій країні", - зазначила у коментарі для Центру інформації про права людини координаторка кампанії "Дискримінація обмежує. Протидій!" Ірина Текучова.

Нагадаємо, у 2015 році українська студентка Наталія Бєлан стала переможницею світового конкурсу краси серед нечуючих, який відбувався в Празі. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: інвалідність конкурс краси жінки
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини