У Конотопі до військової частини не пропустили представника Омбудсмана (доповнено)

Дата: 26 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Регіонального координатора Уповноваженого ВРУ з прав людини Ірину Білик не пропустили для ознайомлення з умовами перебування військових 58-ї мотопіхотної бригади.

“Бачить Бог, я цього не хотіла. Але 5 годин на вулиці при нулі градусів… Складаю акт про недопуск координатора Уповноваженого”, — написала вона на своїй сторінці у Facebook.

У коментарі Центру інформації про права людини Ірина Білик повідомила, що вона вирішила почати свій візит з Конотопу, оскільки там розташувалось керівництво бригади. 

“Коли ми потрапили до командира бригади, я показала своє посвідчення та доручення Уповноваженої, але він не захотів їх дивитись. Він сказав, що поки у нього не буде вказівки від оперативного командування “Північ”, я не зможу працювати на території військової частини”, – розповіла вона. 

Командир бригади попросив Ірину Білик полишити територію частини. 

Заступник командира оперативного командування ‘Північ” сказав, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини може мати доступ до військової частини, а не регіональний координатор. Я йому знову ж таки показувала своє доручення від Валерії Лутковської“, – додала вона

Після цих слів Святослав Стеценко, представник Омбудсмана з питань захисту прав військовослужбовців, почав спілкуватись із командуванням Міністерства оборони.

Згодом регіональна координаторка Уповноваженої знову показала військовим свої документи, але комбриг сказав, що вона не має права знаходитись на території військової частини.

“Комбриг сказав, що чекатиме вказівки від оперативного командування, але через хвилину він вийшов і повідомив, що я маю покинути територію військової частини і мене у супроводі військових вивели за межі частини”, – розповіла вона.   

“Зазвичай метою таких моніторингів є вивчення дотримання прав і законних інтересів військовослужбовців, допомога військовим у розв’язанні подібних проблем тими способами, які є в наших повноваженнях. Але цього разу рішучий командир частини власним вольовим рішенням навіть не допустив нашого представника на територію частини. Просто протримав її кілька годин на вулиці. Мабуть, вважає, що закони України для нього не указ. Мабуть, вважає, що сам вирішує, чи дозволяти демократичний цивільний контроль за своєю діяльністю, чи ні”, – обурюється Святослав Стеценко, представник Омбудсмана з питань захисту прав військовослужбовців.

За словами Ірини Білик, у соцмережах розповсюдилась інформація, що військових утримують у неналежних умовах.

“Ця інформація стосувалась Глухова, хоча про Конотоп також говорили, що люди живуть у спортзалах. Тому аби об’єктивно підтвердити чи спростувати цю розповсюджену інформацію, хотілося ознайомитись з умовами тримання людей, облаштованим побутом”, – каже регіональна координаторка.

“Військові другий день дислокуються. Тут, можливо, приміщення були не готові до в’їзду в приміщення, хоча це довгий час обговорювалось. Але керівництво хоча б елементарно могло показати, що роблять якісь кроки для того, аби облаштувати побут. Тут виходить, що їм є що приховувати”, – додала вона.  

Нагадаємо, у листопаді 2015 року суд у Херсоні визнав винним головного лікаря Херсонської обласної лікарні “Хоспіс”, який не надав спостерігачам Національного превентивного механізму (НПМ) необхідних документів для моніторингу дотримання прав людини.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter