У Росії заявили, що розгляд прохання про помилування Сенцова може тривати до двох місяців

Розгляд прохання про помилування Сенцова може тривати від тижня до двох місяців.

Про це повідомили в приймальні прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова, передає Громадське радіо.

Раніше повідомлялося, що в Кремлі отримали лист матері засудженого в Росії українця Олега Сенцова, яка просить помилувати її сина.

"Я знаю, що цей лист надходив до відповідного підрозділу адміністрації президента. Але поки я не готовий вам сказати про будь-яку реакцію... Ви знаєте, що за процедурою помилування передбачений необхідний за законодавством набір дій. Більшого я поки сказати вам не можу", – зазначив Пєсков.

3 липня російська радіостанція "Ехо Москви" оприлюднила лист Людмили Сенцової, датований 22 червня. "Прошу вас проявити милосердя і помилувати Олега Сенцова, не губити його життя і життя його близьких. Ми чекаємо його вдома", – йшлося в тексті листа.

9 серпня уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що за її даними, звернення передали до Спецкомісії з помилування.

8 серпня сестра Сенцова Наталія Каплан заявила, що її брат перебуває в "катастрофічно" поганому стані. За її словами, Сенцов написав їй у листі, що "кінець близький".

У відповідь речник Омбудсмана Росії Тетяни Москалькової Олексій Зловедов зазначив, що стан Сенцова "відносно стабільний".

Сенцов був засуджений в Росії у серпні 2015 року на 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у плануванні терактів в окупованому Криму. Він провину не визнає. 14 травня режисер оголосив безстрокове голодування, вимагаючи звільнення українських політв'язнів у Росії.

Наприкінці липня Європейський суд з прав людини закликав засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова припинити голодування й прийняти будь-яке лікування, яке покращить його стан. Водночас суд вимагає від Росії невідкладно надати Сенцову необхідне лікування в медичній установі.

Активісти в Україні і по всьому світі продовжують вимагати від Росії та її президента Володимира Путіна звільнити незаконно утримуваних українців. Акції проходять у різних країнах і на різних континентах під гаслами #FreeOlegSentsov і #SaveOlegSentsov.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Росія Олег Сенцов політв'язні
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини