У Криму наркозалежні помирають без метадону - ООН

Терапія забороненим у Росії метадоном у анексованому Криму не проводиться, тому кожен десятий наркозалежний з тих, хто проходив її раніше, вже помер. Відсутність терапії також сприяє епідемії ВІЛ.

Як повідомляє Deutsche Welle, 20 січня спеціальний посланник Генсека ООН Пан Гі Муна зі СНІДу у Східній Європі та Центральній Азії Мішель Казачкін повідомив, що на території Криму після анексії зросла смертність серед наркозалежних. За його даними з 805 героїнових наркозалежних, які до анексії проходили терапію, "від 80 до 100" вже померли.

"Причини смертей, за наявними у нас даними, здебільшого - суїцид і передозування", - пояснив Казачкін.

Він зазначає, що така ситуація характерна і для сходу України, адже український уряд припинив постачати метадон на території, підконтрольні сепаратистам.

ВООЗ та ООН вважають замісну терапію ефективним методом боротьби з наркозалежністю, що знижує смертність в кілька разів. При цьому в Росії метадон заборонено.

Відсутність терапії, за словами спеціального посланника генсека ООН, не лише загрожує життю наркозалежних, які змушені застосовувати замість метадону важкі наркотики, але й підживлює епідемію ВІЛ. 

"Східна Європа - це регіон, в якому спостерігається одна з найбільш швидко зростаючих епідемій ВІЛ, яка багато в чому залежить від людей, що вживають наркотики", - сказав він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Крим метадон наркозалежність
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини