У Криму посилюються репресії проти кримських татар - Меджліс

У Криму посилюються репресії проти кримських татар з метою придушити їх волю.

Про це сказано в заяві Президії Меджлісу кримськотатарського народу.

У заяві наголошується, що 19 січня заарештовано батька двох малолітніх дітей Едема Османова - на думку представників Междлісу, влада інкримінує йому "застосування насильства відносно представника влади" лише за те, що він із багатьма тисячами кримських татар 3 травня 2014 року зустрічав лідера кримськотатарського народу Мустафу Джемілєва при його в'їзді до Криму.

"23 січня 2015 року на контрольно-пропускному пункті "Армянськ" представниками ФСБ і співробітниками прикордонної служби РФ були затримані троє координаторів Комітету із захисту прав кримськотатарського народу - члени Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, Абмеджіт Сулейманов і активіст кримськотатарського національного руху, політичний в'язень в роки СРСР Сінавер Кадиров", - йдеться в заяві. Відносно Сінавера Кадирова було ухвалено рішення про депортацію і заборону в'їзду на півострів.

Також 29 січня було заарештовано і узято під варту в.о. Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. У його будинку провели обшук, який тривав більше 10 годин з порушенням законодавства. Йому інкримінують "організацію масових заворушень" - йдеться про 26 лютого минулого року, коли під Верховною Радою Криму відбулися мітинги проросійських жителів і кримських татар. У заяві наголошується, що Чийгоз не був організатором жодного з цих мітингів.

Ці дії носять вибірковий політичний характер і покликані придушити волю кримських татар і активність Междлісу як виборного органу корінного народу Криму, впевнені його представники.

"Меджліс кримськотатарського народу заявляє про свою послідовну позицію, що полягає у захисті прав корінного народу Криму і прав людини, незалежно від національності, релігії та політичних поглядів", - сказано в заяві.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: анексія окупація Сінавер Кадиров Междліс
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини