У Криму продовжуються обшуки: Мустафаєва відвезли в поліцію, Куламетову затримали силовики

Дата: 04 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

У Криму сьогодні вранці обшукали будинки кримськотатарського активіста Абдуллаха Якубова та Зареми Куламетової в Старому Криму. Раніше Куламетову силовики вивезли в невідомому напрямку.

Про це повідомляє “Кримська солідарність”.

За словами дочки Зареми Куламетової Ріани, жінка була в парку в Старому Криму, де відпрацьовувала покарання у вигляді 250 годин обов’язкових робіт, повідомляє Крим.Реалії.

“Приїхав білий мікроавтобус і сірий автомобіль, як мені розповів очевидець, до мами підійшли в парку силовики, показали посвідчення і забрали. Вона не виходить на зв’язок. Зараз я приїхала до нашого дому в Старому Криму, де ми жили раніше, тут перекрита вся вулиця і мене в будинок не пускають”, – розповіла дочка Куламетової.

У лютому 2018 року Зарему Куламетову викликали до відділення поліції у зв’язку з “образою” їхнього співробітника.

За версією звинувачення, Куламетова ображала і тим самим загрожувала життю та здоров’ю співробітника поліції в день затримання її сина Герая Куламетова. За версією слідства, від образ обвинуваченої постраждав заступник начальника поліції ОМВД Росії в Кіровському районі Андрій Рогожин.

У квітні 2018 року Кіровський районний суд визнав її винною у публічній образі поліцейського (ст. 319 Кримінального кодексу Росії). Жінці призначили покарання у вигляді 250 годин обов’язкових громадських робіт і штрафу в 20 тисяч рублів (8,3 тисячі гривень) як компенсацію потерпілому поліцейському.

Зарема Куламетова свою провину не визнає, її захист намагався оскаржити судове рішення, але безрезультатно.

Раніше повідомлялося, що в мікрорайоні Кам’янка під Сімферополем у будинку активіста Марлена Мустафаєва проходить обшук. Після закінчення обшуку російські силовики відвезли його у відділення поліції. За інформацією дружини Мустафаєва, йому закидають статтю 282 ч. 1 (розпалювання ненависті або ворожнечі, приниження людської гідності).

Адвокат Мустафаєва Едем Семедляєв повідомляє, що його не пускають до підзахисного, а скаргу з цього приводу обіцяли розглянути протягом 30 днів.

У лютому 2017 року в будинку Марлена Мустафаєва пройшов обшук у справі про демонстрацію “екстремістської символіки”. Силовики вилучили у Мустафаєва комп’ютерну техніку й кілька книг.

Мустафаєва прийшли підтримати десять осіб, які знімали те, що відбувається, на відео і транслювали дії силовиків у соціальних мережах. Усіх цих людей затримали. Пізніше Мустафаєва за звинуваченням у “пропаганді або публічному демонструванні атрибутики або символіки екстремістських організацій” (частина 1 статті 20.3 КоАП Росії) заарештували на 11 діб, його соратників – на п’ять. Активіст вийшов з-під арешту 4 березня.

З вересня минулого року Мустафаєва викликали до Слідчого комітету Київського району Сімферополя для надання свідчень.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter