У Криму вандали розбили меморіал з іменами загиблих на війні кримських татар

У ніч на 9 травня вандали розбили меморіал пам’яті жертв Другої світової війни в селі Орлівка, розташованому в Нахімовському районі Севастопольської міськради на території окупованого Криму.

Про це повідомляє сайт Crimean Tatars. 

Нападники розтрощили плити з іменами загиблих кримських татар.

За декілька днів до інциденту, 6 травня, пам’ятник, який існує з 1960-х років, було відновлено. Раніше на ньому було зазначено тільки шість імен, жодного – кримськотатарського. Між тим із села (довоєнна назва – Мамашай) на війну пішло та загинуло на фронті багато представників корінного народу Криму. Усіх кримськотатарських мешканців села було депортовано до Центральної Азії 18 травня 1944 року, а населений пункт перейменовано в Орлівку.

 

Після оновлення на меморіалі з’явились імена 64 загиблих на війні жителів села, серед яких 57 були кримськими татарами. Показово, що відразу після цього меморіал було спаплюжено, вперше за півстоліття його існування.

У виданні також звертають увагу на те, що акт вандалізму стався безпосередньо напередодні Дня перемоги, який країна-окупант святкує з величезним розмахом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Крим кримські татари
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини