У Криму відпустили з під варти українського афганця, якого 11 місяців незаконно утримували в СІЗО

Українського громадянина афганського походження Кабіра Мохаммада ввечері 12 вересня відпустили з Сімферопольського СІЗО після 11 місяців незаконного утримання під вартою.

Про це Кримській правозахисній групі повідомила дружина Кабіра Оксана Мохаммад.

За інформацією українки, згідно результатів медичного огляду, який провели Кабіру в Сімферопольській міській лікарні, його не можуть утримувати під вартою за станом здоров’я.

Родина Мохаммада – дружина та двоє неповнолітніх дітей – мешкає у Київській області, проте Кабір не може виїхати з Криму в материкову Україну, тому що окупаційна влада Криму взяла з нього підписку про невиїзд. Кабір Мохаммад вимушений поки що залишитися в Криму у знайомих.

Раніше КПГ повідомляла, що Кабір Мохаммад вже двічі переніс інсульт. Стан здоров’я афганця різко погіршився. Захисту К. Мохаммада лише після звернення до суду вдалося домогтися його медичного огляду.

Нагадаємо, Кабіра Мохаммада затримала ФСБ при в’їзді до Криму та 11 місяців, порушуючи процесуальні норми, його утримували за ґратами.

Кабір Моххамад був затриманий російськими прикордонниками за підозрою в тому, що знаходиться в міжнародному розшуку Інтерполу за звинуваченням у тероризмі. У прикордонних базах ця особа була зазначена як Ніязі Муххамад Кабір Абдулатіф.

Консульство Ісламської Республіки Афганістан у своїх офіційних листах на адресу різних інстанцій РФ декілька разів повідомляло, що затриманий в Криму Кабір Мохаммад не має нічого спільного із громадянином Афганістана, котрого розшукує Інтерпол.

Окрім того, адвокати зазначили, що портретне дослідження експерта носить імовірнісний характер, а сама процедура зіставлення була проведена з процесуальними порушеннями. Наголосили і на тому, що екстрадиція передбачена лише в ту країну, громадянином якої є підозрюваний і де проживає. Однак російські правоохоронці збираються передати українця іранським спецслужбам.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини