У Криму тепер складно зареєструвати громадське об'єднання

Правозахисникам Кримської польової місії з прав людини надходять скарги від кримчан з приводу того, що через особливості процедури на півострові досить складно зареєструвати або перереєструвати громадське об'єднання.

Про це йдеться у грудневому звіті КПМ.

Уповноважений з прав людини в Криму Людмила Лубіна серед причин таких проблем називає особливості російського законодавства і недостатньо якісну організацію процесу оформлення документів.

"Відносно БО" Фонд "Крим" така процедура перереєстрації стала формальною причиною для відмови в реєстрації фонду як некомерційної організації", - говориться в звіті КПМ.

Причина відмови формальна: використання двох назв в різних документах - "благодійна організація" і "громадська благодійна організація". Управління Міністерства юстиції РФ у Криму розцінило це як надання недостовірних відомостей. Крім цього причиною відмови була відсутність у назві зазначення територіальної сфери діяльності.

Також серед проблем при оформленні - можливість подавати документи тільки в Сімферополі, в головному управлінні Міністерства юстиції РФ. Утворюються великі черги, в яких, наприклад, пенсіонери, ветерани, матері з дітьми, люди з особливими потребами вистояти не можуть. Крім того, влада недостатньо інформує населення про перелік необхідних документів, а через неправильне оформлення процес реєстрації затягується і призводить до додаткових фінансових витрат.

Кілька кримських організацій підготували скаргу на ім'я Президента РФ Володимира Путіна, де вказують на перешкоди, які існують при реєстрації некомерційних організацій.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: Крим правозахисник Кримська польова місія з прав людини
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини