У Криму затримали групу кримськотатарських активістів та журналіста (оновлено)

Дата: 30 Березня 2017
A+ A- Підписатися

У Сімферополі сьогодні зранку затримали кримськотатарського активіста Ремзі Бекірова.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив кримський адвокат Едем Семедляєв.

За словами адвоката, Бекірова звинувачують у нібито розміщенні в соціальній мережі заборонених матеріалів і інкримінують статтю 20.29 КоАП Росії – виробництво й розповсюдження екстремістських матеріалів.

Пізніше було затримано ще двох кримськотатарських активістів Руслана та Різу Ізетова і журналіста ресурсу Аrticle20 Тараса Ібрагімова, які принесли до Центру з протидії екстремізму їжу та речі для затриманого Бекірова.

Також з групою активістів в будівлю “Центру Е” увійшов Осман Аріфм, проте через деякий час він був звільнений.

Про це Аріфм повідомив у відеопості на Фейсбук.

“Нас завели кудись в підвал, через те, що я постійно консультувався з юристом, захисником своїм по телефону, їх це дратувало, можливо, це послужило приводом, щоб від мене швидше позбутися і відпустити. Решта досі перебувають там”, – сказав Аріфм.

В обід стало відомо, що журналіста Тараса Ібрагімова відпустили. 

Про це у Фейсбук написала координаторка громадської організації “КримSOS” Таміла Ташева. 

“Говорили з Тарасом. З ним все гаразд. За його словами, співробітники Центру “Е” вели себе коректно, їх не катували, говорили коректно. Троє співробітників 1,5 години розпитували детально про те, чим він займається і про що пише в Криму. Також сказали про те, чому він висвітлює тему однобоко, і запропонували свої послуги для коментарів зі своєї сторони. Пообіцяли стежити за його публікаціями. Він дав письмові пояснення. Бесіда проходила без присутності адвоката”, – написала Ташева.. 

Нагадаємо, 29 березня силовики в масках затримали кримськотатарського активіста Беляла Аділова біля будівлі підконтрольного Кремлю Верховного суду Криму, де Аділов читав молебень за звільнення фігурантів “справи Хізб-ут-Тахрір”.

Пізніше стало відомо, що активіст перебуває в російському управлінні слідчого комітету Росії по Криму, йому інкримінують статтю 318 Кримінального кодексу Росії – застосування насильства або погрози щодо представника влади.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter