У Кривому Розі напали на організатора КривбасПрайду

Дата: 01 Липня 2018
A+ A- Підписатися

Увечері 30 червня неподалік головного корпусу Криворізького педагогічного університету напали на голову організаційного комітету фестивалю “КривбасПрайд, у рамках якого планується проведення в місті Маршу рівності на підтримку ЛГБТ-спільноти.

Про це повідомляє “Гей-альянс Україна“.  

За даними громадської організації, більше десяти молодих людей напали та побили Бориса Золотченка, коли він із друзями повертався додому після засідання оргкомітету. Свідки побиття відразу ж зателефонували в поліцію і повідомили про злочин. Однак уже через кілька хвилин вони отримали дзвінок від чоловіка, який представився співробітником райвідділку і повідомив, що ніхто виїжджати на місце злочину не збирається і опитувати свідків будуть лише безпосередньо в райвідділку. Наразі Борис перебуває в лікарні.

“Я все більше впевнююсь у тому, що Марші рівності необхідно проводити. Ми маємо доносити до влади і до суспільства, що безпека і рівноправ’я мають бути доступними для всіх громадян України. Жодна людина в Кривому Розі, та й у будь-якому іншому місті, не заслуговує на те, щоб на неї нападали і це не мало жодних наслідків для злочинців. Держава має навести лад з молодіжними злочинними угрупуваннями, нарешті почати звертати увагу на кожний випадок насильницьких дій, – прокоментував напад Борис Золотченко. – Звичайно, мені зараз страшно. Але разом з тим я відчуваю, що вже страшенно втомився боятись”.

Нагадаємо, це вже другий напад на Бориса Золотченка цього року. Кримінальне провадження за фактом побиття Бориса в січні було закрито через “відсутність підозрюваних”.

“Особисто я вважаю, що цей напад є лише верхівкою айсберга. Про те, що трапилось, нам стало відомо лише через активну громадянську позицію Бориса і його діяльність, спрямовану на досягнення рівноправ’я для ЛГБТ в Україні. Але щорічно десятки й сотні подібних нападів на ЛГБТ залишаються поза увагою суспільства і правоохоронців. Причина цих нападів, як на мене, є очевидною – відсутність прецедентів покарання за злочини, скоєні на підґрунті ненависті, і неспроможність поліції відповідати на дії молодіжних бандитських угрупувань, – вважає виконавча директорка ГАУ Анна Леонова. – Ми закликаємо керівництво Національної поліції в Дніпропетровській області взяти цю справу на особистий контроль і докласти зусиль до встановлення осіб, що скоїли злочин”.

Раніше голова громадської організації “Студена” Анастасія Мельниченко, яка планувала прочитати лекцію під час КривбасПрайду, обурилася закликами до насильства стосовно ЛГБТ-спільноти від народного депутата Ігоря Мосійчука. 

КривбасПрайд проходитиме в Кривому Розі з 19–22 липня як частина світового прайд-руху. У перші три дні організатори планують провести просвітницькі заходи. Фінальною подією прайд-тижня буде правозахисна хода за рівність прав і свобод для ЛГБТ+ та інших дискримінованих спільнот.

Нагадаємо, що 17 червня в Києві пройшов найбільший Марш рівності. Участь у ньому взяли близько 6 тисяч людей. Напередодні КиївПрайду в соціальних мережах ширилась інформація про загрозу зриву ходи й фізичної агресії стосовно учасників Маршу: проведення так званого “сафарі”, “полювання” на учасників та гостей Маршу рівності з метою залякування і побиття. Протягом тижня після проведення Маршу рівності в Києві сталося 20 нападів на ЛГБТ та волонтерів прайду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Вишиванка, оселедець та насильство щодо інакодумців – це не патріотизм” – Філіпішина

З початку 2018 року в Україні сталося щонайменше 20 нападів з боку праворадикальних угруповань на правозахисні заходи, культурні події та мирні зібрання. Зокрема, напади на Марш за права жінок 8 березня; перешкоджання акції пам’яті адвоката Станіслава Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової 19 січня в Києві; напад на активістів “Гей-альянсу Україна” 21 січня в Кривому Розі; зрив лекції про жінок у кіновиробництві 11 лютого в Маріуполі; зрив лекції про ЛГБТ-рух в Україні та світі 14 лютого в Харкові; зрив круглого столу з протидії злочинам на ґрунті ненависті 19 березня у Вінниці; спроба зриву дискусії про проблему поширення ультраправих рухів 26 березня під час кінофестивалю Docudays у Києві; зрив тренінгу громадської організації TERGO для психологів, присвячений особливостям роботи з представниками ЛГБТ-спільноти, 31 березня в Полтаві. Лише в одному випадку (під час фестивалю Docudays у Києві) завдяки втручанню Національної поліції вдалося провести заплановану дискусію, однак на двох гостей заходу напали представники ультраправих угруповань після його закінчення.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter