У новій резолюції Генасамблеї ООН згадають про кримчан-політв’язнів і мілітаризацію Криму

Дата: 28 Серпня 2018
A+ A- Підписатися

Нова резолюція Генеральної асамблеї ООН щодо Криму буде доповнена інформацією про мілітаризацію окупованого півострова та про українських громадян, яких з політичних мотивів тримають у Росії та Криму.

Про це розповів 28 серпня постійний представник України при ООН Володимир Єльченко в межах прес-клубу Міністерства закордонних справ України, передає Радіо Свобода.

 

“У резолюції буде кілька нових елементів. Головний з них – питання політв’язнів, яких тримають як у Криму, так і на території Росії. Однак, на жаль, переважна більшість із нашого списку полонених – це кримчани, починаючи з Олега Сенцова. Ще один новий елемент резолюції – підготовка Генеральним секретарем ООН спеціального звіту про підсумки минулого трирічного циклу. Про те, що зроблено ООН для того, щоб вирішити проблеми, які виникають у Криму”, – сказав постійний представник України при ООН.

Єльченко зазначив, що на майбутній сесії Генасамблеї ООН Україна готує низку ініціатив, які він охарактеризував як “кілька неприємних сюрпризів” для російської сторони. “Це стосується Криму, Донбасу, питання мілітаризації Криму і ще кількох”, – сказав він.

Постійний представник України при ООН підкреслив, що важливість “кримської резолюції” Генасамблеї ООН ще і в тому, що це перший документ, у якому Росія названа агресором.

“Не було б її, не було б і таких прихильних до нас рішень Міжнародного суду, оскільки Міжнародний суд дуже уважно дивиться на те, які документи схвалюються ООН, яка в них фігурує позиція. Якщо там присутні слова “окупація”, “агресія”, це стає потужним юридичним аргументом”, – підкреслив Єльченко.

Раніше постійний представник України в ООН Володимир Єльченко повідомив, що Україна передала Генеральному секретарю ООН Антоніо Гутерришу список українських політичних в’язнів.

На початку серпня президент України Петро Порошенко доручив українським дипломатам підготувати нову резолюцію щодо Криму на наступну сесію Генасамблеї ООН.

14 червня Європейський парламент закликав Росію негайно звільнити всіх українських політичних бранців, які були незаконно затримані, заарештовані і поміщені до в’язниці.

Генеральна асамблея ООН 19 грудня 2017 року остаточно ухвалила резолюцію “Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”.

У документі міститься вимога до Росії виконати тимчасові заходи рекомендацій Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу в Криму і забезпечити навчання українською та кримськотатарською мовами на півострові.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter