У парламенті зареєстрований законопроект про статус кримськотатарського народу

Дата: 07 Квітня 2017
A+ A- Підписатися

У Верховній Раді України сьогодні зареєстрований проект закону № 6315, який має визначити статус кримськотатарського народу.

Відповідна інформація опублікована на сайті українського парламенту.

Як пояснив один з ініціаторів законопроекту, народний депутат України Мустафа Джемілєв у коментарі Крим.Реалії, така ініціатива сприятиме збереженню національної ідентичності кримськотатарського народу.

“Йдеться про переформатування Автономної Республіки Крим у національно-територіальну автономію. Прямо вказується – Автономна Республіка як у формі реалізації корінного народу Криму на своє право на самовизначення в рамках української держави. Присутні доводи про те, що кримські татари є корінним народом, прописані заходи щодо збереження національної ідентичності кримськотатарського народу”, – пояснив Джемілєв.

Народний депутат додав, що він розраховує на підтримку цього законопроекту, але “можливо, що будуть внесені поправки”.

Ініціаторами проекту закону № 6315 виступають понад 20 народних депутатів України, в тому числі Рефат Чубаров, Георгій Логвінський, Дмитро Білоцерківець та інші.

“Мова йде про визначення статусу кримськотатарського народу через виписування правових норм, що регулюють питання представництва кримськотатарського народу в органах державної влади. В цьому законі визначається статус власне представницьких органів кримськотатарського народу як корінного народу – мова йде про Курултай і Меджліс кримськотатарського народу, місцеві меджліси. Зрозуміло, що там, де мова йде про представництво кримськотатарського народу в органах державної влади, там визначаються принципи виборчої системи до Верховної Ради Криму, до Верховної Ради України та органів місцевого самоврядування. Центральним місцем у цьому законопроекті є визначення статусу Автономної Республіки Крим”, – сказав глава Меджлісу, народний депутат Рефат Чубаров у коментарі Центру журналістських розслідувань.

Він додав, що після прийняття цього закону необхідно буде вносити зміни до Конституції України щодо статусу кримської автономії. Він нагадав, що досі затягується створення конституційної комісії і, зокрема робочої групи, яка повинна розробити зміни до розділу Основного Закону, що стосується АРК.

Нагадаємо, 20 березня 2014 року Верховна Рада визнала кримських татар корінним народом Криму. За відповідну заяву проголосували 283 депутати.

Україна виступила з гарантією збереження і розвитку етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу та всіх національних меншин України.

22 вересня Верховна Рада рекомендувала президенту змінити статус Криму в Конституції України з територіальної на кримськотатарську національну автономію.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter