У полоні "ДНР" різко погіршився стан здоров'я журналіста Асєєва – Фірсов

Стан здоров'я журналіста Станіслава Асєєва (Васіна), якого утримують в полоні бойовики "ДНР", серйозно погіршився. 

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук екс-депутат Єгор Фірсов. 

"Не хотілося засмучувати, але і мовчати не можу. У Стаса суттеві проблеми зі здоров'ям. Він дуже схуд. Імовірно, до нього застосовувались тортури, і саме тому про його арешт повідомили лише через місяць", – пише Фірсов. 

За його словами, Стас ніколи не міг похвалитися міцним здоров'ям, незважаючи на те, що він не мав шкідливих звичок і займався спортом. Пару раз на рік сидів на антибіотиках, оскільки його хронічний бронхіт переходив у запалення легенів. 

За інформацією Фірсова, у Асєєва немає необхідних медикаментів, а представники МГБ відмовляються йому їх передати. Також до журналіста, як і раніше, не мають доступу представники міжнародних організацій, які могли б отримати точне уявлення про його стан здоров'я.

Нагадаємо, Асєєв, який працював на українську службу Радіо Свобода та ще кілька українських видань під псевдонімом Станіслав Васін і писав про повсякденне життя на сході України, пропав 2 червня.

15 липня Олег Котенко, голова групи "Патріот", яка працює над звільненням політв'язнів в Україні, розповів незалежному телеканалу "Громадське радіо", що сепаратисти затримали Асєєва за "проукраїнську позицію" та "поширення інформації про так звану "ДНР", яка, на думку бойовиків, не відповідає дійсності".

16 липня друг Асєєва та колишній народний депутат Єгор Фірсов, посилаючись на письмове підтвердження, надане матері Асєєва, написав у блозі в інтернет-видання "Українська правда", що сепаратисти звинувачують журналіста у шпигунстві. За словами Фірсова, якщо журналіст буде засуджений так званим судом, то його можуть ув'язнити до 14 років. Фірсов також написав, що матері Асєєва було дозволено побачити його під вартою.

17 липня Комітет захисту журналістів у публічній заяві закликав негайно звільнити журналіста Станіслава Асєєва.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: журналіст ДНР полон
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини