У польському парламенті заборонили продавати націоналістичну газету, яка вчила читачів, як упізнати єврея

Польські парламентарі заборонили розповсюджувати на території установи націоналістичний тижневик "Тільки Польща", на сторінках якого нещодавно вийшов антисемітський матеріал. 

Про це повідомляє Newsweek.

Тижневик з антисемітською статтею вийшов 14 березня. На одній зі шпальт видання була розміщена стаття під заголовком "Як розпізнати єврея?", де автор критикував панельну дискусію щодо поляків під час Голокосту, яка відбулася на нещодавній конференції в Парижі. Матеріал також супроводжувався фотографією Яна Гросса, польського єврея, який викладає в Прінстонському університеті.

Ян Гросс

Дослідник, якого в 1996 році нагородили орденом "За заслуги" Республіки Польща, потрапив під тиск націоналістів, адже часто говорить про те, що поляки активно співпрацювали з нацистами під час Другої світової війни та допомагали вбивати польських євреїв. 

Публікація, можливо, б не викликала такої реакції, якщо б тижневик разом з іншою кореспонденцією не привезли до нижньої палати Сейму країни. Під час засідання, на якому депутати заборонили розповсюджувати видання, голова парламентської прес-служби Анджей Гжегжолка заявив, що відтепер перелік видань, які надходять до законодавчого органу, переглянуть, щоб запобігти повторенню таких ситуацій.

У свою чергу депутат від опозиції Міхал Камінський закликав прокурорів почати розслідування, оскільки розпалювання ненависті на ґрунті раси або релігії є злочином у країні. 

Редакція Центру прав людини "Зміна" нагадує, що створення негативного образу етнічної, релігійної чи певної соціальної групи, твердження про моральні недоліки тієї чи іншої етнічної або релігійної групи та звинувачення етнічної групи в спробах захоплення влади або в територіальній експансії є різними виявами мови ворожнечі. Публічна трансляція та поширення таких висловів в Україні підпадають під дію ст. 161 Кримінального кодексу України про розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Як відомо, за минулий рік експерти не зафіксували в Україні жодного випадку насильства на ґрунті антисемітизму. Проте досі в країні залишається проблемою безкарність антисемітських публічних виступів. Лише за минулий рік декілька українських чиновників опинились у центрі антисемітських скандалів. У липні головний військовий прокурор Анатолій Матіос дозволив собі такі висловлювання під час інтерв'ю, де натякнув, що "євреї хочуть залити кров'ю слов'ян українську землю". 

Раніше українське МЗС відкликало свого консула з Гамбурга через те, що на своїй сторінці у Facebook він робив перепости малюнків зі стилізованою під український прапор свастикою, а в коментарях до своїх дописів писав, що "фашистом бути почесно". 

Також у травні мер українського міста Сколе Володимир Москаль провів антисемітську лекцію, де розповів, що Україною править "московсько-ж*дівська влада". Тоді чиновник, як йому здалось, провів аналіз Кабали та Тори. 

"Це ті книги, на яких виховуються молоді євреї з 10 років. Там хлопці чітко підковані, знають, хто ворог і як працювати на його знищення. До речі, багато в тих працях приділяється смерті ґоїв. Ґоями вони вважають усіх, крім юдеїв. Усіх – християн, арабів, буддистів. Це не люди, для них вони не люди. Після приходу їх до всесвітнього панування, тому що вони чітко йдуть до цього, формують політику космополітизму і лібералізму, щоб знищити всі нації, залишити політичну націю, змішати всіх до купи – міграції, чорні", – розповідав тоді він. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Дякуємо, інформація про помилку відправлена
Будь ласка, виберіть текст
Ви вибрали забагато тексту
Мітки: антисемітизм Польща
x
В чому помилка?
Зв'язатися з нами
Центр інформації про права людини